Udany występ bydgoskich szermierzy w szczecińskim Pucharze Ziem Północnych

redex
Bydgoscy szermierze wystartowali w miniony weekend z sukcesami w Pucharze Ziem Północnych w Szczecinie.Na planszach o medale walczyło 306 florecistek i florecistów z całej Polski.

<!** Image 2 align=none alt="Image 208877" >
Bydgoscy szermierze wystartowali w miniony weekend z sukcesami w
Pucharze Ziem Północnych rozgrywanym w Szczecinie. Na
planszach o medale walczyło 306 florecistek i florecistów z całej Polski.

Sobota należała do pań, których na planszy stawiło się 135. Walcząca w najmłodszej grupie zuchów (8-9 lat) Jagoda Olszówka z UKS MDK nr 5 w Bydgoszczy wywalczyła 3 miejsce.

Debiutująca w roli zawodniczki Zofia Borzyszkowska z UKS MDK nr 5 startująca w kategorii dzieci (10-11 lat) zakończyła zawody na 19 miejscu wśród 34 startujących. Z 23 lokatą zawody zakończyła Victoria Kurkowska z AZS UKW.
<!** reklama>
W grupie młodziczek (12-14) trzecie miejsce wywalczyła Oliwia Szabelska z AZS UKW, a na piątym miejscu uplasowała się najwyżej notowana w tej grupie zawodniczka UKS MDK-5 - Kamila Bobkowska. Reprezentująca ten sam klub Sylwia Łuczak zajęła 39 pozycję. Pola Steinborn z UKS MDK-5 zakończyła rywalizację na 62 miejscu, a jej klubowa koleżanka Magdalena Różycka zajęła 63 miejsce. Dla pełnego obrazu warto dodać, że młodziczki były najsilniej obsadzoną grupą, bo wystartowały w niej 74 zawodniczki.

W kategorii juniorek młodszych (15-17 lat) Bydgoszcz reprezentowała Julia Wojtaluk z AZS UKW. Zawody zakończyła na 10 miejscu.

W niedzielę na planszy walczyli floreciści. W kategorii zuchów najwyższe, trzecie miejsce zajął Konrad Kulski, dziewiąte miejsce Kamil Tomeczek, a Igor Szłod 15 (wszyscy z UKS MDK-5).

W kategorii dzieci, wśród 53 zawodników była bardzo liczna i silna grupa szermierzy z UKS MDK-5. Drugie miejsce wywalczył Szymon Mlicki, a trzecie Igor Bołdziło. Jedenaste miejsce zajął Filip Koguc, a 15 - Karol Kulski.

W grupie młodzików jedyny reprezentant Bydgoszczy - Mikołaj Mrozek z MDK-u wywalczył 27 pozycję.

W kategorii juniorów młodszych walczyli dwaj reprezentanci AZS UKW - Tomasz Stróżyński (10) i Michał Koślicki (11).