
Naturalne wsparcie w różnych dolegliwościach. Po które rośliny warto sięgnąć? Kiedy pomocna będzie szałwia, rumianek, syrop z sosny czy mniszek lekarski? --->

Mniszek lekarski, powszechnie nazywany mleczem właśnie kwitnie na łąkach i przydróżkach. Przypisuje mu się bardzo wszechstronne zastosowanie.
Syrop działa przeciwkaszlowo, ale nie tylko. Wspomaga też układ moczowy, poprawia trawienie, wspomaga w leczeniu chorób wątroby i woreczka żółciowego, działa również przeciwmiażdżycowo, a mleczko mnisza łagodzi dolegliwości skórne, przyśpiesza gojenie się ran.
Trzeba zaznaczyć, że mniszek lekarski nie jest wskazany dla osób, które chorującą na wrzody żołądka i nadkwaśność. Syrop zawiera dużą ilość cukru, więc dla cukrzyków lepszy byłby napar z kwiatów, czytamy na medonet.pl.

Rumianek - ma właściwości rozkurczające mięśnie gładkie, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne. Przyspiesza gojenie ran, działa też na skurcze i zapalenie żoSyrop z sosny jest polecany na kaszel. Sośnie zwyczajnej przypisuje się właściwości przeciwbakteryjne, antyseptyczne, wykrztuśne czy rozkurczające.
"Olejek sosnowy wykorzystywany jest do leczenia infekcji górnych dróg oddechowych i zatok. Inhalacje z dodatkiem olejku sosnowego stosowane są przy przeziębieniach, katarze", wyjaśnia serwis doz.pl i wskazuje kolejne działania.
"Dziegieć sosnowy działa antyseptycznie i używany jest w leczeniu chorób skóry m.in. łuszczycy, grzybicy oraz łojotoku".łądka oraz jelit.

Lipa jest stosowana jako środek napotny w stanach gorączkowych, w anginie, grypie. Napar jest stosowany w łagodzeniu napięć nerwowych i nerwic wegetatywnych, przede wszystkim związanych z działaniem narządów układu pokarmowego.