https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital Miejski w Bydgoszczy otrzymał nowoczesny tomograf komputerowy

Paweł Kaniak
Dyrektor Naczelny Szpitala Miejskiego Anna Lewandowska cieszy się, że jakość świadczonych przez lecznicę usług dla pacjentów z regionu będzie jeszcze wyższa
Dyrektor Naczelny Szpitala Miejskiego Anna Lewandowska cieszy się, że jakość świadczonych przez lecznicę usług dla pacjentów z regionu będzie jeszcze wyższa Tomasz Czachorowski
Szpital Miejski w Bydgoszczy otrzymał nowy tomograf komputerowy o wartości 2,7 mln złotych. Dzięki temu urządzeniu, jakość świadczonych przez szpital usług będzie wyższa.

W październiku 2022 roku Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego SPZOZ w Bydgoszczy złożył wniosek o pozyskanie nowego tomografu komputerowego z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. W poniedziałek, 7 sierpnia minister Łukasz Schreiber, przewodnicząc Stałego Komitetu Rady Ministrów, symbolicznie przekazał szpitalowi nowy sprzęt.

Minister Schreiber podkreślił starania dyrekcji Szpitala Miejskiego w zakresie rozwoju placówki, która jest ważna dla miasta.

Nowoczesny tomograf dla bydgoskiego szpitala

Jak informuje Anna Siwiec, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr. Emila Warmińskiego SPZOZ w Bydgoszczy, nowy tomograf to wysokiej klasy sprzęt 80-rzędowy (160 - warstwowy) posiadający doskonałą rozdzielczość przestrzenną, którą zapewnia matryca rekonstrukcyjna 1024x1024. Najnowocześniejsza technologia Z-detektora przyczynia się do znacznej redukcji szumu elektronicznego do poziomu jednego fotonu. Redukcja szumu pozwala na wydajniejsze wykorzystanie promieniowania rentgenowskiego zwiększając stosunek sygnału do szumu. Najważniejsze cechy urządzenia to:

  • 160-warstwowy system,
  • pełen obrót w niemal 0,3 s.,
  • platforma Easy-Logic,
  • szybka rekonstrukcja obrazów oraz precyzyjna szybkość badania.

Szpital Miejski z Politechniką Bydgoską

Szpital Miejski ma zostać przekazany Politechnice Bydgoskiej w celu przekształcenia lecznicy w bazę dydaktyczną dla nowo tworzonego kierunku lekarskiego.

Politechnika Bydgoska zawarła już umowy o współpracy z wieloma szpitalami i placówkami medycznymi. Studenci będą się uczyć i praktykować w: 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy, Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu, Centrum Onkologii w Bydgoszczy czy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Na liście placówek są także: Nowy Szpital w Świeciu, Szpital Eskulap w Osielsku oraz bydgoskie przychodnie Bajka, Leśna, IKAR i Vitamed.

W grudniu 2023 roku Politechnika Bydgoska planuje powołanie Wydziału Medycznego. Zgodnie z założeniami, kształcenie na kierunku lekarskim ma rozpocząć się w październiku 2024 roku. Na I roku ma kształcić się 60 studentów. Kadra dydaktyczna liczyć będzie 147 nauczycieli akademickich.

Zobacz wideo: widzisz wypadek? Tak trzeba się zachować

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
POLAK
Schreiber, a gdzie masz Latosa ? Ty też przypomniałeś sobie o Bydgoszczy przed wyborami ? SZUJE !
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski