
GL140714JP_052.jpg
3 czerwca 1999 roku o świcie dwaj młodzi mężczyźni po strzelaninie z policją zabarykadowali się w pustym mieszkaniu bloku przy ul. Waryńskiego na Błoniu. Policja obstawiła budynek i czekała do wieczora na pojawienie się oddziału antyterrorystycznego z Gdańska. Kiedy specjaliści weszli do mieszkania, okazało się, że młodzieńcy nie żyli już od godzin porannych – popełnili samobójstwo.

3 czerwca 2006 roku w oknie kamieniczki przy Starym Rynku 15 pojawiła się figura mistrza Twardowskiego - dwumetrowej wielkości postać kłania się obserwatorom, pozdrawia gestem ręki i tubalnie się śmieje. Bydgoszczanom ukazuje się odtąd dwa razy dziennie o godz. 13.13 i 21.13.

3 czerwca 1890 roku rozpoczęła swoją działalność Rzeźnia Miejska w Bydgoszczy. Pierwszym dyrektorem został Polak Franciszek Fischoeder. Teren zakładu obejmował 4 ha, głównymi budynkami były dwie hale ubojowe, oczyszczalnia jelit, chłodnia i stajnia. Dowozu zwierząt i wywozu mięsa dokonywano transportem kolejowym - bocznicą. W ciągu trzech lat od strony ul. Jagiellońskiej powstały trzy budynki administracyjne, w tym charakterystyczny, z wieżą i zegarem.

3 czerwca 1950 roku podczas miejskiej konferencji PZPR wybrano nowy (poprzedni działał półtora roku) Komitet Miejski PZPR. W jego 41-osobowym składzie znalazł się tylko jeden działacz PPS, wszyscy pozostali należeli wcześniej, przed zjednoczeniem partii, do PPR. Nowym I sekretarzem KM został przedwojenny działacz KPP Czesław Matusiak. Funkcję tę pełnił do listopada 1951 roku, kiedy zastąpił go Zygmunt Matuszewski.