
RZE170303KK_041.jpg
29 marca 1999 roku w południe do autobusu MZK wsiadło dwóch mężczyzn, aby dać kierowcy nauczkę za zajechanie im drogi. Do uciekającego kierowcy jeden z napastników oddał strzał z broni ostrej, po czym bandyci odjechali swoimi samochodami.

KR170112AB_020-1.JPG
29 marca 2015 roku na bydgoskim lotnisku wylądował pierwszy samolot Lufthansy z Frankfurtu, inaugurując nowe połączenie lotnicze.

29 marca 1888 roku w wyniku ocieplenia i gwałtownego topnienia lodu i śniegu Brda zaczęła gwałtownie przybierać. Zalane zostały nie tylko nadbrzeżne ulice, ale woda wdarła się również do piwnic budynków przy ul. Jagiellońskiej. Dzięki obciążeniu szynami tramwajowymi udało się uratować od zerwania most Gdański. W ratowaniu śluz i grobli na Brdzie i Kanale Bydgoskim uczestniczyło wojsko. Powódź trwała kilka dni.

29 marca 1924 roku zator lodowy na Wiśle w rejonie Chełmna spowodował wielką powódź. W ciągu 40 minut w nocy Wisła przelała się przez jaz na Brdzie, której poziom zaczął gwałtownie rosnąć. Zalane zostały piwnice znajdujących się przy Brdzie budynków, w tym magazyny zbożowe, częściowo Rybi Rynek. Pod wodą znalazły się częściowo spichrze, pałacyk Lloyda, szałas BTW i ulica Hermana Frankego (dziś Stary Port), a także tereny pomiędzy rzeką i ulicami Jagiellońską i Toruńską. "Tartaki i fabryki wyglądają jak fortece z napełnionemi wodą fosami" - obrazowo przedstawiał to "Dziennik Bydgoski". Unieruchomiona została gazownia, miasto utonęło w ciemnościach, przerwana została komunikacja kolejowa z Bydgoszczy do Torunia.