

7. Azerbejdżan
Liczba zezwoleń na pracę (2018): 3302
W 2019 r. utrzyma się zapotrzebowania na pracowników niewykwalifikowanych. Cytowany przez Puls HR Paweł Kułaga, prezes Foreign Personnel Service podkreśla, że potrzebni będą tacy specjaliści, jak: monterzy, operatorzy maszyn CNC, spawacze, szwaczki, tapicerzy czy operatorzy wózków widłowych. Ci ostatni dla niektórych pracodawców są problematyczni ze względu na długi, trwający miesiąc czas szkolenia przed rozpoczęciem pracy.

6. Mołdawia
Liczba zezwoleń na pracę (2018): 6035
Obok Ukraińców, Białorusinów i Hindusów to Mołdawianie stanowią czwartą, najszybciej rosnącą grupę cudzoziemców - wynika z danych Personnel Service, który powołuje się na statystyki ZUS z ostatnich pięciu lat. Ten stan rzeczy przekłada się na rosnące wpływy z podatków. Już ok. 9000 Mołdawian płaci w naszym kraju składki ZUS.
Zaletą pracowników z Mołdawii jest to, że obowiązuje ich uproszczona procedura zatrudnienia - zezwolenie na pracę do 6 miesięcy w ciągu roku w ich przypadku nie jest wymagane.

5. Bangladesz
Liczba zezwoleń na pracę (2018): 8341
2,5% zezwoleń na pracę pozyskano dla mieszkańców Bangladeszu. Osoby tej narodowości najbardziej upodobały sobie Warszawę.
Według Krzysztofa Inglota, prezesa Personnel Service, ze względu na barierę językową i brak odpowiednich umiejętności, Azjaci w Polsce preferują takie branże, jak przetwórstwo mięsne czy ogrodnictwo.