Anima to energetyczno-gitarowy zespół grający muzykę rockową z dodatkiem skandynawskiej melancholii.
<!** Image 2 alt="Image 161869" sub="Zespół Anima tworzy pięciu młodych muzyków z Grudziądza Fot. Internet">
Zespół powstał w Grudziądzu, we wrześniu 2006 roku, w wyniku połączenia się muzyków z trzech zespołów: Mannhatan Project, Vacat oraz A-To-My. W 2007 roku do zespołu dołączył nowy basista, Marcin Dominikowski, a od 2009 r. wokalistą Animy jest znany z „Szansy na sukces” Mariusz Myrcha.
Zespół wykonuje własne kompozycje, będące połączeniem rocka i popu z domieszką skandynawskiej melancholii. Brzmienie opiera się na rockowych gitarach i prostych bitach sekcji rytmicznej. Piosenki Animy to nie zawsze kończące się szczęśliwie historie damsko-męskie. W tekstach zespołu odnaleźć można też tematy dotyczące życia młodych ludzi.
<!** reklama>Muzykę Animy w większości komponuje i aranżuje Maciej Gburczyk, a słowa pisane są przez zaprzyjaźnioną z zespołem osobę. Grupa czerpie swoje inspiracje przede wszystkim z życia. Muzycznie wpływ na Animę mają natomiast takie zespoły jak: Sunrise Avenue, The Rasmus, HIM, The Last Goodnight, Maroon 5, Hoobastank, Ira i Seweryn Krajewski.
Medialny sukces zespołowi Anima przyniósł utwór „Tak bardzo” wydany oficjalnie jako singel w maju 2010 roku. Podczas ogólnopolskiego finału konkursu „Przebojem na antenę” w sierpniu tego roku utwór ten zdobył drugie miejsce w głosowaniu dziennikarzy muzycznych.
Teczka zespołu
- Zespół tworzą: Mariusz Myrcha (śpiew), Maciej Gburczyk (gitara), Łukasz Dryl (gitara), Marcin Dominikowski (gitara basowa) i Sławomir Kaligowski (perkusja).
- Więcej o zespole na stronie: www.myspace.com/animabandpl.
Koncert w radiu i Internecie
- Koncert grupy Anima odbędzie się jutro o 19.05 w studiu koncertowym Polskiego Radia PiK. Będzie transmitowany na antenie radia oraz w Internecie (www.radiopik.pl).
- Czytelnicy, którzy chcieliby posłuchać muzyki na żywo, powinni wysłać zgłoszenie pod adresem: [email protected]. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak liczba wejściówek ograniczona.