Są pierwsze nazwiska uczestników i nowa data Kryterium Asów w Bydgoszczy

ds
Jarosław Pabijan
Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych otworzy tegoroczny sezon. Lista startowa zawodów w Bydgoszczy ma prezentować się zachęcająco dla kibiców.

Kryterium Asów planowane było na 26 marca, na stadionie przy Sportowej 2 w Bydgoszczy. Bydgoski klub poinformował jednak, że zmienia datę na 25 marca (godz. 17.00) - by "zapewnić jak najlepszą obsadę turnieju".

Kryterium ma być pierwszą żużlową imprezą w tym sezonie.

Jerzy Kanclerz, prezes Polonii Bydgoszcz zapewnił, że obsada ma być godna tego turnieju z wielkimi tradycjami. - Zależy mi, by obsada zawodów była jak najmocniejsza. Wytypowałem trzydziestu zawodników, z którymi będę się kontaktował i namawiał do startu w Kryterium. Za około dwa tygodnie ogłoszę pierwsze nazwiska uczestników.

Pierwsze nazwiska już zdradził. Podczas spotkania podsumowującego sezon w BTŻ Polonia zapowiedział, że w bydgoskim turnieju kibice zobaczą Artioma Łagutę i Bartosza Zmarzlika - indywidualnego mistrza i wicemistrza świata oraz Szymona Woźniaka.

Dzień później na liście pojawiło się nazwisko Dominika Kubery.

Kibice w Bydgoszczy będą mieli szansę obejrzeć ciekawe zawody.

Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych od zawsze związane jest z Bydgoszczą. Turniej rozpoczynał żużlowy sezon w Polsce w latach 1982-2012. Niekwestionowanym królem był Tomasz Gollob, który wygrał aż 14 razy.

Po przerwie, rok temu zawody reaktywowano. Wygrał Bartosz Zmarzlik, który w wyścigu dodatkowym pokonał Wadima Tarasenkę. Na najniższym stopniu podium stanął wówczas Artiom Łaguta.