MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rusza remont ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy. Będą utrudnienia – wyznaczono objazdy dla kilku autobusów

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Wszystkie prace na ul. Łęczyckiej mają zakończyć się jesienią tego roku.
Wszystkie prace na ul. Łęczyckiej mają zakończyć się jesienią tego roku. Tomasz Czachorowski
Ruszają prace remontowe na ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy. Od środy (15 maja) jej część zostanie zamknięta. Remont wiążę się również ze zmianami w kursowaniu kilku linii autobusowych.

Inwestycja obejmuje remont ul. Łęczyckiej na odcinku od Kamiennej do Curie Skłodowskiej oraz od Curie Skłodowskiej do Fordońskiej. Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Koszt to ponad 7,5 mln zł. Wszystkie prace mają zakończyć się jesienią. Zadanie nie obejmuje przebudowy skrzyżowania Łęczyckiej z Curie-Skłodowskiej oraz chodnika po wschodniej stronie ulicy. Wynika to z tego, że planowana jest tam, w ramach innej inwestycji, budowa ciągu pieszo-rowerowego.

– W ramach realizowanych robót wymienione zostaną krawężniki oraz przebudowany zostanie chodnik po stronie zachodniej - w stronę Kamiennej. Wyremontowane zostaną wjazdy na posesję wzdłuż ulicy Łęczyckiej na odcinku od ulicy Bocznej do ulicy Curie-Skłodowskiej – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Aby zminimalizować utrudnienia, prace budowlane podzielono na trzy etapy. Pierwszy rusza w środę (15 maja). Tego dnia zamknięty zostanie odcinek ul. Łęczyckiej od Fordońskiej do skrzyżowania z Curie Skłodowskiej. Zapewnione zostaną jedynie dojazdy do sklepów i posesji. Drogowcy zalecają kierowcom objazd ul. Fabryczną. Prace budowlane na tym odcinku mają potrwać do końca czerwca.

Start remontu wiąże się ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 59, 64, 69, 89 i 33N w obu kierunkach kursować będą ulicą Bałtycką. Przystanek Most Kazimierza Wielkiego na Łęczyckiej, w kierunku centrum, na czas prowadzonych prac będzie zawieszony.

Po zakończeniu robót na pierwszym odcinku, wykonawca przeniesie się na kolejne. Drugi etap obejmuje roboty budowlane od Curie Skłodowskiej do Bocznej. W trzecim wykonawca przeniesie się na ostatni fragment Łęczyckiej, do Kamiennej. Na razie nie podano szczegółów związanych z dalszym harmonogramem i planowaną wówczas organizacją ruchu.

Na chodnikach przy ul. Łęczyckiej ułożone zostaną nowe betonowe płyty. Przy przejściach dla pieszych stosowane będą elementy strukturalne ułatwiające orientację osobom niewidomym i niedowidzącym. Na koniec odtworzone zostanie oznakowanie poziome.

W ramach inwestycji dodatkowo przebudowany będzie fragment ulicy Kamiennej poprzez wydłużenie lewoskrętu na skrzyżowaniu z Łęczycką, co będzie wymagało przestawienia kilku latarni. Rozwiązanie ma upłynnić ruch na trasie WZ i poprawić bezpieczeństwo. Samochody skręcające w lewo nie będą blokować pasa ruchu przeznaczonego do jazdy na wprost.

Wraz z zakończeniem prac na ul. Łęczyckiej planowane jest wydłużenie trasy linii autobusowej nr 67 do rozbudowanego skrzyżowania z Fordońską. Miejsce stało się ważnym węzłem przesiadkowym. Zmiana ma pozwolić pasażerom na dogodną przesiadkę na linie tramwajowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera