
28 lipca 1998 roku w ciągu 12 godzin na Bydgoszcz spadła rekordowa ilość 40 mm deszczu na cm kw. Woda wlewała się do piwnic, czyniła nieprzejezdnymi ulice. Przeciekały nawet dachy kamienic w centrum miasta.

28 lipca 1895 roku w ogrodzie Patzera tłumy bydgoszczan podziwiały pierwszy w mieście skok spadochronowy w wykonaniu kobiety. Bohaterką wydarzenia była Rosita Calverini, która w męskim stroju najpierw wzbiła się na wysokość kilkuset metrów balonem, a następnie wyskoczyła z gondoli i przy pomocy spadochronu wylądowała, zniesiona przez wiatr, na podmiejskim kartoflisku. Tym samym balonem każdy chętny za opłatą 3 marek mógł wzbić się w górę i oglądać miasto z lotu ptaka.

28 lipca 1919 roku Komisariat Naczelnej Rady Ludowej w Poznaniu wydał dekret o powstaniu Podkomisariatu na Obwód Notecki z siedzibą w Bydgoszczy, reprezentację rządu polskiego na ziemiach pozostających jeszcze pod zaborem pruskim. Przewodniczącym podkomisariatu został polski działacz społeczny i narodowy, bydgoszczanin, adwokat Melchior Wierzbicki.

28 lipca 1923 roku na jeden występ do miasta przyjechała grupa aktorów i piosenkarzy związana z kabaretem „Qui pro quo” z Warszawy, którzy podczas występu w Teatrze Miejskim zaprezentowali dwuaktową operetkę „Książę z mansardy”, pantomimę baletową "On, ona i shimmy" oraz piosenki i skecze. Wśród wykonawców znaleźli się m. in. Eugeniusz Bodo, Mira Zimińska i Konrad Tom. Występ ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności a jednocześnie wywołał oburzenie w mieście, iż tak szacowny przybytek jak teatr pozwolił na występy „podkasanej muzy”.