Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radar burzowy LIVE [22.06.2018]. Gdzie jest burza? Sprawdź ostrzeżenia pogodowe IMGW

sier, IMGW PIB, Polscy Łowcy Burz, Sieć Obserwatorów Burz
Sprawdzaj na bieżąco radar burzowy ONLINE, śledź ostrzeżenia pogodowe IMGW. Tak dowiesz się, gdzie jest burza i czy zmierza w Twoim kierunku.
Sprawdzaj na bieżąco radar burzowy ONLINE, śledź ostrzeżenia pogodowe IMGW. Tak dowiesz się, gdzie jest burza i czy zmierza w Twoim kierunku. Michał Sierek/archiwum, blitzortung.org
Burze z gradem, obfitymi opadami deszczu oraz porywistym wiatrem przeszły w czwartek przez Polskę. W piątek, 22 czerwca, na terenie kraju również mogą tworzyć się komórki burzowe. Gdzie może zagrzmieć? Sprawdzajcie ostrzeżenia meteorologiczne IMGW, radar burz i radar opadów ONLINE [przydatne adresy i mapy znajdziecie w tym artykule].

W czwartek przez Polskę przetoczył się front atmosferyczny, który przyniósł burze oraz silny wiatr. Były również doniesienia o pojawiających się trąbach powietrznych (lub ich zalążkach). W Polsce doszło do sporych zniszczeń. Strażacy mieli tysiące zgłoszeń, głównie dotyczyły powalonych drzew, uszkodzeń dachów budynków gospodarczych. Uszkodzone zostały także linie energetyczne (dochodziło w związku z tym do pożarów w lasach). Zginęła jednak osoba. W piątek, 22.06 2018 w Polsce również mogą pojawiać się burze. Sprawdzajcie ostrzeżenia meteorologiczne IMGW i śledźcie na bieżąco mapy pogodowe, radar burz i radar opadów ONLINE.

Mapa pogodowa LIVE - zobacz zdjęcia satelitarne

Na tych zdjęciach satelitarnych z serwisu sat24.com zobaczysz, czy formują się komórki burzowe. Możesz również ocenić, czy przemieszczają się w Twoim kierunku:
[

](http://pl.sat24.com/pl)
(SAT24.com)

Jak donoszą Polscy Łowcy Burz temperatury w całym kraju nie przekroczą dzisiaj 20 stopni. "Z uwagi na pojawienie się słabej i umiarkowanej chwiejności termodynamicznej oraz sporego gradientu temperatur w środkowej troposferze, spodziewamy się sporej ilości komórek konwekcyjnych, z których może zagrzmieć".

IMGW w prognozie zagrożeń na piątek, 22 czerwca informuje, że burze mogą pojawić się na Pomorzu. "Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 25 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h - czytamy na stronie IMGW.

Pamiętajcie, że burze to bardzo niebezpieczne zjawiska. Należy podczas nich zachować szczególną ostrożność. Oto kilka ważnych rad, których należy przestrzegać podczas burz.

Jak zachowywać się w trakcie burzy? Przestrzeganie tych zasad zminimalizuje niebezpieczeństwo uderzenia piorunem.Śledź komunikaty i ostrzeżenia pogodowe. Pierwsza zasada, to nie dać się zaskoczyć burzy - szczególnie, gdy wybieramy się w dalszą wędrówkę.Komunikaty sprawdzaj np. na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej [http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia;nf].Są też specjalistyczne serwisy, które pomogą ci śledzić sytuację pogodową w twoich okolicach.Np. na stronie http://pl.sat24.com/pl;nf - dzięki zdjęciom satelitarnym - zobaczysz jak przemieszczają się chmury i gdzie tworzą się burze. Pozwoli ci to ocenić, czy burza zmierza w twoim kierunku.Informacje o wyładowaniach atmosferycznych znajdziesz również na https://www.lightningmaps.org/;nfJeśli, mimo wszystko, burza zaskoczy cię, to...[czytaj więcej na NASTĘPNEJ STRONIE]

Jak zachowywać się podczas burzy. Proste zasady, które pomog...

Gdzie gdzie jest burza - radar burz LIVE. Ostrzeżenia IMGW

Sprawdzaj na bieżąco mapy pogodowe, oraz ostrzeżenia IMGW. Oto kilka przydatnych linków. Sprawdzisz na nich w czasie rzeczywistym, w jakim miejscu są wyładowania atmosferyczne, w jakim kierunku przemieszczają się burze [radar burzowy live, radar opadów, ostrzeżenia pogodowe]:

Radar burzowy ONLINE

Radar burzowy online. Dzięki serwisowi blitzortung.org zobaczysz, w jakich regionach Polski występują burze. Jeśli są wyładowania atmosferyczne, zobaczysz je na tej mapie.

(źródło: blitzortung.org)

Nieziemskie zdjęcia burzy, tornad i cyklonów. Najbardziej fo...

Radar pogodowy (źródło: windy.com)

Przeczytaj więcej o sytuacji pogodowej, jaka miała miejsce w czwartek, 21 czerwca - w dniu przejścia frontu atmosferycznego przez Polskę.

Czwartek, 21 czerwca - sytuacja pogodowa

Front wdarł się do Polski od północnego zachodu około godziny 12.00. W Polsce będzie przybywać burz, które przyniosą silny wiatr i opady deszczu - strefa przesuwa się w kierunku wschodnim. Uwaga, wiatr może powodować zniszczenia, a w wyniku opadów może dojść do lokalnych podtopień. Śledźcie na bieżąco radar burzowy i radar opadów (przydatne linki i mapy znajdziecie w tym artykule).

Ostrzeżenia pogodowe IMGW przed burzami [czwartek, 21 czerwca 2018]

Jak informuje IMGW, dziś (czwartek, 21 czerwca 2018) w Polsce możemy spodziewać się gwałtownego pogorszenia pogody. Wraz z frontem, który w czwartek wkroczy do Polski od północnego zachodu, napłynie dużo chłodniejsza masa powietrza. W kraju będą formować się burze, a IMGW już wydał ostrzeżenia pogodowe (w tym 2. stopnia) przed burzami. Ostrzeżenia wydano dla wszystkich województw w Polsce.

"Zmianie pogody towarzyszyć będą gwałtowne burze z silnymi porywami wiatru miejscami do 90 km/h (niewykluczone silniejsze porywy nawet do około 100 km/h) i opadami deszczu, lokalnie padać będzie grad" - ostrzega IMGW. Różnica temperatur przed i za frontem może miejscami wynieść ponad 15 stopni Celsjusza!

Kiedy możemy się spodziewać nadejścia frontu? "Już koło południa front chłodny nadejdzie nad rejon Szczecina, po czym przemieści się w głąb kraju, docierając do Poznania i Trójmiasta około 17:00, a do Warszawy i Krakowa po 22:00" - donosi Sieć Obserwatorów Burz. Śledźcie jednak komunikaty IMGW na stronie internetowej instytutu i zaglądajcie na radar burz - tam możecie dokładnie dowiedzieć się, gdzie jest burza i czy zmierza w waszym kierunku.

Spod ekranu. Recenzja filmu "Deadpool 2".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo