
Środkowy pomocnik
Karol Linetty (Torino, 26 lat)
Największy wygrany kadencji Sousy. Choć przed Euro 2020 nie grał, to później wskoczył do składu, na turnieju strzelił gola, a kolejne dwa dołożył z Albanią i San Marino. Powinien grać, bo Piotr Zieliński nie zdążył wyleczyć kontuzji.
Wartość: 6 mln euro, 36/5

Lewy wahadłowy
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa, 32 lat)
Zaskakująco łatwo dawał się mijać Albańczykom. A przecież od początku sezonu w klubie z powodzeniem gra od pierwszego do ostatniego gwizdka. Z San Marino odpoczywał przez bóle mięśniowe. Na Anglię ma być gotowy.
Wartość: 2 mln euro, 64/2

Napastnik
Adam Buksa (New England Revolution, 25 lat)
Do kadry wszedł z futryną, lepiej niż Lewandowski. Ten debiutował z San Marino, strzelił gola, ale później z Czechami nie trafił do siatki. Buksa pierwszą bramkę zdobył z Albanią, a w 45 minut w Serravalle skompletował hat-tricka!
Wartość: 4,5 mln euro, 2/4

Napastnik
Robert Lewandowski (Bayern, 33 lata)
Sousa trzeźwo ocenił, że w polskiej kadrze nie ma graczy z takim potencjałem, jak w reprezentacji Anglii, poza Lewandowskim. Trudno nie przyznać mu racji. Kapitan strzela gole, asystuje i rozgrywa. Bez niego ani rusz.
Wartość: 60 mln euro, 124/72