MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Protest wolnych Polaków NA ŻYWO Manifestacja przeciwko aresztowaniu Kamińskiego i Wąsika oraz przejęciu mediów publicznych

Wideo
od 12 lat
11 stycznia o 16:00 pod Sejmem rozpoczął się Protest wolnych Polaków. To wyraz sprzeciwu przeciw działaniom koalicji rządowej, która bez podstaw prawnych - usprawiedliwiając się próbą "naprawy porządku prawnego" - usiłuje przejąć media publiczne, a także dokonała uwięzienia b. ministrów walczących z korupcją - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Protest dotyczy także paktu migracyjnego, na który zgodził się rząd Donalda Tuska.

Protest wolnych Polaków NA ŻYWO Manifestacja PiS pod Sejmem

Śledź na żywo relację z Protestu wolnych Polaków
20:2711.01.2024

20:1611.01.2024

Prezes PiS na zakończenie Protestu Wolnych Polaków: trzeba się zmobilizować na najbliższe wybory

19:5011.01.2024

Tuż po godz. 19.30 zakończyła się manifestacja

Przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze zakończył się „Protest Wolnych Polaków”, który rozpoczął się ok. godz. 16 przed Sejmem.

19:2611.01.2024

19:2311.01.2024

19:2111.01.2024

Protestujący są już pod KPRM

18:4811.01.2024

18:4111.01.2024

18:0111.01.2024

W trakcie protestu przemawiały Roma Wąsik i Barbara Kamińska

Jeszcze, gdy manifestanci zgromadzeni byli przed Sejmem, przemawiały Roma Wąsik i Barbara Kamińska.

Miałyśmy okazję widzieć naszych mężów raz i to samo chcą oni powiedzieć od siebie: że dziękują, że dajecie im wsparcie. Ciągle mamy wątpliwości, kiedy wyjdą z więzienia. Pan prezydent przyjął nas, by wysłuchać naszych próśb. Będzie akt łaski i liczymy, że dziś, najpóźniej jutro, zobaczymy naszych mężów w domu. Maciek prosił mnie i upoważnił do tego, by podziękować za wsparcie. Razem z Mariuszem nie przyjmują posiłków. Słyszą was, czują się silni. Wasza obecność napędza ich i daje im dużo siły. Oni są silni wami

– powiedziała Roma Wąsik.

Wszyscy znacie mojego męża, Mariusza Kamińskiego. Próbowali zarzucić mu wiele, chcieli go upokorzyć, mówili na niego złe słowa, ale nawet PO i im podobne partie i im podobni ludzie, nigdy nie mogli powiedzieć tego, że mój mąż jest nieuczciwy, że kradnie. Władza ze strachu przed państwem, przewiozła dziś naszych mężów do Radomia i pod Ostrołękę. Rozdzielili ich celowo, bo widać, że jeżeli cokolwiek może się w Polsce zmienić, to tylko dzięki państwu

— dodawała Barbara Kamińska

17:4711.01.2024

Manifestancji ruszyli już spod Sejmu. Zmierzają teraz w kierunku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

17:2411.01.2024

Były premier zwrócił się do wyborców Trzeciej Drogi. - Może warto się zastanowić, czy wybór był właściwy? Bo potrzebujemy także Was! Potrzebujemy wszystkich, którzy mają dobro Polski w sercu - podkreślał Morawiecki. - Ta demonstracja to pierwszy przystanek do czegoś ważnego - do zmiany władzy, która już tyle zniszczyła: wolne media, demokrację i praworządność - dodawał.

17:2011.01.2024

Morawiecki: Miała być Europa, a jest Białoruś!

Brońmy Polski! Dziękuje, że przyjechaliście tu ze wszystkich zakątków Polski. Miała być Polska przyjazna i uśmiechnięta, a mamy Polskę pełną nienawiści. Miała być Europa, a jest Białoruś! Widzę, że pod Sejm wróciły barierki. Ale to nie są już te faszystowskie barierki. To są uśmiechnięte i kolorowe barierki Tuska i Hołowni! - mówił w czasie protestu były premier Mateusz Morawiecki.

17:1511.01.2024

Kaczyński: Musimy zmienić tę władzę. Bo to nie jest polska władza

16:5411.01.2024

Kaczyński: To wielki plan okradania Polaków!

My mówimy - wolne media, łamanie praworządności, deptanie prawa, łamanie Konstytucji. A oni? Oni - rząd Tuska - chcą zniszczyć wszystkie instytucje. A potem - zniszczyć urząd pana prezydenta. Musimy się temu sprzeciwić. To bardzo ważne, żeby Polacy o tym wiedzieli, że chodzi o przeprowadzenie takiego planu, który będzie łączył dwa elementy: zniszczenie polskiego narodu. To jest groza, co szykują nam w Brukseli. Mamy stracić wszelkie uprawnienia we wszelkich dziedzinach życia. To jest pierwszy element, że będziemy tylko mieszkańcami danego terenu. A druga sprawa - to wprowadzenie euro - to wielki plan okradania Polaków i uzależnienia nas od Niemiec - mówił podczas protestu Jarosław Kaczyński.

16:4711.01.2024

16:4311.01.2024

Uczestnicy odśpiewali hymn

Jesteśmy tu, żeby zaprotestować przed łamaniem prawa przez rząd Donalda Tuska - dodawał rzecznik PiS, Rafał Bochenek.

Po jego wystąpieniu, uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

16:4011.01.2024

Na protest przybyły także żony Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika

16:3811.01.2024

Oni boją się demokracji. Boją się suwerena. Dlatego postawili przed Sejmem barierki - mówił na proteście rzecznik PiS Rafał Bochenek

16:3111.01.2024

16:2911.01.2024

16:1311.01.2024

Czarnek: Hołownia powinien przeprosić Polaków!

Tu przyjechał Naród, którego Pan Hołownia się boi. Dlaczego pan się boi? Dlatego, że pan nie przestrzega Konstytucji RP. Potrafi pan tylko nad nią płakać. A jest w niej napisane, że to ten Naród sprawuje władzę w Polsce. I to ten Naród chce panu powiedzieć, że to pan jest winien temu, co się dzieje w Polsce. Panie Hołownia, powinien pan przeprosić Polaków! - mówił podczas protestu Przemysław Czarnek.

16:0511.01.2024

Rozpoczął się Protest Wolnych Polaków

O godzinie 16 rozpoczęło się zgromadzenie. Uczestnicy mają ze sobą biało-czerwone flagi, część grafiki z hasłem "Solidarni z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem" oraz banery z hasłami krytykującymi premiera Donalda Tuska.

Przed budynkiem Sejmu uczestnicy protestu skandują hasła: "Przecz z Tuskiem"; "Bóg, Honor, Ojczyzna"; "Wolne Media" a także "Konstytucja" i "Republika".

Cały czas bocznymi uliczkami dochodzą kolejni manifestanci. W okolicy jest dużo radiowozów i policjantów.

15:5411.01.2024

Komentator: Prawo i Sprawiedliwość dokonało rzeczy niemożliwej

Prawo i Sprawiedliwość dokonało rzeczy niemożliwej. Przyjechało do Warszawy, w środku tygodnia, w środku dnia, w środku zimy przy minusowej temperaturze kilkadzesiąt tysięcy ludzi. Nawet ja nie wierzyłem - pisze w serwisie X Max Hübner, internetowy komentator polityczny.

15:4911.01.2024

Za chwilę początek manifestacji przed Sejmem

15:3011.01.2024

To protest w obronie mediów, w obronie tak naprawdę prawa dostępu do informacji. Dzisiaj to prawo próbuje się odebrać wszystkim obywatelom poprzez nielegalne działania Sienkiewicza i Tuska. To potwierdził sąd w swoim orzeczeniu, który nie zarejestrował tych zmian, które chciał jednoosobowo i nielegalnie wprowadzić Sienkiewicz wespół z Tuskiem. To się im nie udało, zostali powstrzymani. Ten protest to także protest przeciwko temu, co się dzieje z naszymi kolegami parlamentarzystami, temu bezprawiu, próbie nielegalnego pozbawienia ich mandatów poselskich w związku z działaniami marszałka Hołowni – nie uznawania Konstytucji, nie uznawania orzeczeń Sądu Najwyższego. Ten protest to także protest przeciwko oszustwu, jakie jest realizowane przez #Koalicja13grudnia w związku z brakiem realizacji ich obietnic wyborczych - mówił na briefiengu przed protestem rzecznik PiS Rafał Bochenek.

15:1911.01.2024

Błaszczak: protest ma charakter pokojowy

  • Mamy sygnały ze strony naszych parlamentarzystów, że autobusy, którymi zmierzają do Warszawy uczestnicy #ProtestWolnychPolaków są kontrolowane. Oceniamy takie działania, jako wymierzone w podstawowe zasady demokracji. Demokracja umożliwia protest, umożliwia wyrażanie swoich poglądów. Jeszcze raz podkreślam, protest Wolnych Polaków ma charakter pokojowy - mówił na briefiengu, który poprzedza manifestację, Mariusz Błaszczak.
15:1111.01.2024

Tłumy ludzi z biało-czerwonymi flagami zmierzają pod Sejm

15:0511.01.2024

Kilkanaście autokarów członków i sympatyków PiS z Poznania i powiatu poznańskiego jedzie do Warszawy by zaprotestować przeciw działaniom władzy, która mówi o przywracaniu praworządności, a prawo ma za nic. Nie godzimy się na to! - piszebyły minister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

14:2511.01.2024

Uczestnicy organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość zgromadzenia pod hasłem Protest Wolnych Polaków gromadzą się przed budynkiem Sejmu.

Przed budynkiem Sejmu gromadzą się uczestnicy Protestu Wolnych Polaków. Mają ze sobą biało-czerwone flagi, część grafiki z hasłem "Solidarni z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem". Skandują hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna; Wolne Media a także Konstytucja i Republika.

Przed Sejmem ustawiona jest scena, z której ogłaszane są komunikaty organizacyjne.

Cały czas bocznymi uliczkami dochodzą kolejni manifestanci. W okolicy jest duża liczba radiowozów i policjantów.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że w związku z zablokowanym przejazdem ul. Piękną autobusy linii 107 i 159 skierowane zostały na trasy objazdowe zgodnie z założeniami etapu I kierowań związanych ze zgromadzeniem i przemarszem w Śródmieściu.

14:1211.01.2024

"Nie wiemy, jakie dokładnie hasła padną na proteście. Jeżeli będą hasła przeciwko bezprawiu rządu Platformy czy nierespektowaniu porządku prawnego przez niektórych sędziów, to w tym aspekcie to są słuszne postulaty"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Protest wolnych Polaków NA ŻYWO Manifestacja przeciwko aresztowaniu Kamińskiego i Wąsika oraz przejęciu mediów publicznych - Portal i.pl

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski