
13 czerwca 1425 roku Władysław Jagiełło wydał odnowiony przywilej lokacyjny miasta. W jego preambule znalazła się wzmianka o tym, że wiosną tego roku pożar strawił całe miasto - wszystkie domy, dokumenty oraz kościół parafialny.

13 czerwca 1541 roku burmistrz i rada miasta zleciły mieszczaninowi bydgoskiemu Walentemu z Bochni zbudowanie wodociągów złożonych z rur drewnianych łączonych tulejami z ołowiu. Wodociąg miał swój początek na Wyspie Młyńskiej.

13 czerwca 1815 roku w Bydgoszczy pojawił się były prezydent policji z Królewca, Josef Stein, wyznaczony na stanowisko przewodniczącego królewsko-pruskiej komisji regencyjnej. Trzy dni później z gmachów publicznych usunięto tablice z polskim orłem wiszące tu w czasach napoleońskich i zastąpiono je godłem nowych władz - orłem pruskim.

13 czerwca 1833 roku zmarł w swoim pałacu usytuowanym na rogu Zbożowego Rynku i ul. Bernardyńskiej w wieku 80 lat hr. Mikołaj Czapski, generał wojsk polskich, oficer wojsk polskich z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego, uczestnik wojny polsko-rosyjskiej 1792, od 1795 r. mieszkający w Bydgoszczy i gospodarujący w majątku nabytym w Bukowcu.