
25 września 1934 roku w Bydgoszczy konsylium lekarskie zwołane w sprawie tajemniczej choroby 3-letniej dziewczynki, orzekło, że jest ona chora na „niezwykle rzadką chorobę Heine-Medina”. Był to pierwszy przypadek tej choroby infekcyjnej w Polsce, prawdopodobnie przywieziony do nas z Niemiec, gdzie zanotowano przypadki zachorowania na pograniczu z Danią.
Lubicie historię? Jesteście zainteresowani, co jeszcze wydarzyło się 25 września w Bydgoszczy? Obejrzyjcie kolejne slajdy.

25 września 1461 roku w drodze powrotnej z wyprawy wojennej na Pomorze w Bydgoszczy zatrzymał się król Kazimierz Jagiellończyk. Pierwszego dnia pobytu spotkał się z delegacją stanów pruskich na czele z Gabrielem Bażyńskim i wujem Mikołaja Kopernika, przyszłym biskupem warmińskim, Łukaszem Watzenrode. Podczas pobytu król dowiedział się o śmierci swojej matki, Zofii Holszańskiej w Krakowie. 29 września król udał się do Brześcia Kuj.

25 września 1895 roku przed południem zapalił się zakład przemysłowy Towarzystwa Okrętowego przy ul. Szyperskiej, produkujący m.in. drewniane łodzie. Spaliły się całkowicie stolarnia i warsztaty z maszynami. Straż, która pojawiła się z opóźnieniem, zdążyła już tylko zapobiec spaleniu się sąsiednich warsztatów Kretschmera.

25 września 1938 roku w Bydgoszczy w siedzibie Komendy Federacji Związków Obrony Ojczyzny przy ul. Zygmunta Augusta 18 otwarte zostało biuro werbunkowe dla ochotników, którzy byli gotowi wyruszyć z bronią w ręku, aby odebrać Czechom Śląsk Zaolziański.