Pingpongiści Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz pokonali wicemistrza Polski [zdjęcia]

.
. Tomasz Czachorowski
Tenisiści stołowi znad Brdy wygrali w środę we własnej sali z Dekorglassem Działdowo 3:1 w zaległym meczu 5. kolejki LOTTO Superligi. Spotkanie trwało blisko 3 godziny.

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dekorglass Działdowo 3:1
Wyniki gier:
Jang Woojin – Kaii Konishi 3:1 (11:8, 2:11, 11:1, 11:6), Artur Grela – Jonathan Groth 1:3 (5:11, 11:9, 1:11, 10:12), Vladislav Ursu – Jakub Dyjas 3:0 (11:9, 12:10, 11:5), Jang Woojin – Jonathan Groth 3:2 (12:10, 14:12, 14:16, 5:11, 6:3).

W pierwszej grze wieczoru Koreańczyk Jang Woojin, jedenasta rakieta światowego rankingu (na początku tygodnia zaktualizowano to zestawienie i reprezentant gospodarzy spadł w nim o jedną lokatę) ograł 42-letniego Chińczyka z japońskim obywatelstwem Kaii Konishi’ego 3:1.

Po chwili przerwy do stołu podeszli Artur Grela i Jonathan Groth. Niespodzianki nie było. Kapitan Gwiazdy walczył dzielnie, ale finalnie triumfował Duńczyk. W 4. secie bydgoszczanin prowadził 8:4 i był blisko rozegrania tie-breaka. Rywal odrobił jednak straty, zwyciężył 12:10 i doprowadził do wyrównania w meczu.

Gwiazdę na ponowne prowadzenie wyprowadził Vladislav Ursu. Mołdawianin bez straty seta pokonał Jakuba Dyjasa, choć wygrana nie przyszła łatwo.

Czwarta gra to potyczka Woojina i Grotha. Koreańczyk prowadził już 2:0 w setach, a w trzecim miał piłki meczowe. Duńczyk odrobił jednak straty i doprowadził do wyniku 2:1 (16:14). Potem nie dał szans liderowi gospodarzy i rozegrano tie-breaka. Decydującą partię kapitalnie zaczął zawodnik gości, bo od prowadzenia 3:1. Potem akcje wygrywał już jednak Woojin, triumfując ostatecznie 6:3.

Bydgoscy pingpongiści rozegrali jak dotąd siedem spotkań w LOTTO Superlidze; ich obecny bilans to 5-2. W dorobku mają 16 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli. Prowadzi Dartom Bogoria Grodzisk Maz. z 18 oczkami i jednym meczem rozegranym więcej.

W piątek Polski Cukier Gwiazda ugości Dojlidy Białystok (w kolejnym spotkaniu LOTTO Superligi, początek o godz. 18.00). Koniec maratonu gier w niedzielę, gdy nad Brdę – w ramach rewanżu 1/8 finału Pucharu Europy – zawita hiszpański zespół C.E.R Robin Hat Prisco (godz. 15.00, w Katalonii nasza ekipa triumfowała 3:0). Wstęp do sali przy ul. Bronikowskiego jest darmowy.