https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pielęgnacja stokrotek w kwietniu. Kompleksowy przewodnik dla twojego ogrodu

Online
Chociaż stokrotki są odporne na suszę, w okresach bezdeszczowych należy je regularnie podlewać. Gleba powinna być lekko wilgotna, ale nie podmokła. Najlepiej podlewać je rano lub wieczorem, aby uniknąć nadmiernego parowania wody.
Chociaż stokrotki są odporne na suszę, w okresach bezdeszczowych należy je regularnie podlewać. Gleba powinna być lekko wilgotna, ale nie podmokła. Najlepiej podlewać je rano lub wieczorem, aby uniknąć nadmiernego parowania wody. PPG
Stokrotki to jedne z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych kwiatów, które zdobią ogrody oraz trawniki. Kwiecień to idealny moment, aby zadbać o ich prawidłową pielęgnację, co zapewni im bujny wzrost i długie kwitnienie. Oto kluczowe kroki pielęgnacyjne, które warto wykonać w tym okresie.

Zrób to przy stokrotkach już w kwietniu

Stokrotki to urocze kwiaty i długiej historii. Mówi się, że liczącej nawet ponad 4 tys. lat. Uprawiane były już w ogrodach egipskich świątyń jako cenna roślina lecznicza. Również w średniowieczu uznawano ich właściwości za zdrowotne. To właśnie je legendarny władca Anglii, Henryk VIII Tudor spożywał podczas leczenia dolegliwości żołądkowych.

Stokrotki pochodzą z Europy, ale dziko można spotkać je również w Azji i Ameryce Północnej. Wywodzą się z rodziny astrowaty i osiągają maksymalnie ok. 15 cm długości. Ich kwiaty są nie do pomylenia - drobne z żółtymi lub białymi środkami, a także biało-różowymi płatkami. Ich okres kwitnienia, kiedy otwierają się, przypada od kwietnia do czerwca. Zapylane są zazwyczaj przez motyle lub muchówki.

PPG

Przycinanie i usuwanie przekwitłych kwiatów

Aby stokrotki zachowały swój zdrowy wygląd, warto regularnie usuwać zwiędłe kwiatostany. Pobudza to rośliny do dalszego kwitnienia i sprawia, że energia skupi się na wytwarzaniu nowych pąków.

W kwietniu warto też zacząć odżywiać roślinę. Do tego zaleca się zastosować nawóz bogaty w azot i potas. Azot wspiera wzrost liści, natomiast potas poprawia jakość kwitnienia. Najlepiej wybierać nawozy organiczne, np. kompost lub biohumus, które stopniowo uwalniają składniki odżywcze.

PPG

Podlewanie i usuwanie chwastów

Chociaż stokrotki są odporne na suszę, w okresach bezdeszczowych należy je regularnie podlewać. Gleba powinna być lekko wilgotna, ale nie podmokła. Najlepiej podlewać je rano lub wieczorem, aby uniknąć nadmiernego parowania wody.

Na początku wiosny warto zadbać o odpowiednią strukturę gleby poprzez jej spulchnianie. Umożliwi to lepsze przenikanie wody oraz tlenu do korzeni. Dodatkowo regularne usuwanie chwastów pomoże zapobiec konkurencji o składniki odżywcze.

PPG
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dom i nieruchomości

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski