https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piękna pogoda w sierpniu w Kujawsko-Pomorskiem. Idealna na wyprawy za miasto i plażowanie

Marek Weckwerth
Ciepło, na niebie piękne słońce i niewiele chmur - taki scenariusz kreślony jest dla naszego regionu na najbliższe dni. To idealna aura na zorganizowanie wypoczynku nad lub na wodzie
Ciepło, na niebie piękne słońce i niewiele chmur - taki scenariusz kreślony jest dla naszego regionu na najbliższe dni. To idealna aura na zorganizowanie wypoczynku nad lub na wodzie Fot. Marek Weckwerth
Tydzień temu zapowiadaliśmy, że sierpniowa aura będzie sprzyjać letniemu wypoczynkowi i aktualna prognoza potwierdza ten fakt, choć zdarzać się będą także chłodniejsze dni.

- Przez większość czasu o pogodzie będzie decydował układ wyżowy ze słoneczną aurą. Do końca tygodnia temperatura na Kujawach i Pomorzu utrzyma się na poziomie 25-27 stopni Celsjusza – informuje nas bydgoski synoptyk dr inż. Bogdan Bąk.

Od Anki chłodne noce i poranki

Synoptyk przypomina znane przysłowie o tym, że od Anki (26 lipca) chłodne noce i poranki, więc temperatura dostosuje się do tego przysłowia, czyli wahać się będzie w zakresie 12-13 stopni.

Początek następnego tygodnia ma być chłodniejszy. W poniedziałek 5 sierpnia termometry wskażą maksymalnie tylko 19-20 kresek. Ale będzie to krótkie ochłodzenie i już we wtorek ociepli się do 23-24, zaś w środę do 28-29 stopni.

To też może Cię zainteresować

Noce także zrobią się (wbrew przysłowiu) znacznie cieplejsze, najczęściej 17-19 stopni.

Po 10-11 sierpnia w Kujawsko-Pomorskiem znów należy spodziewać się ochłodzenia. Temperatura stopniowo obniży się do 22-23 stopni.

W najbliższych dwóch tygodniach przewiduje się kilka dni z możliwą burzą lub opadami przelotnymi deszczu. W sumie może spaść 12-15 mm deszczu, a burze nie powinny być gwałtowne.

Lipiec był ciepły i wilgotny

W tym roku rzeczywistość i statystyka oparta na wieloletnich obserwacjach pogody były zgodne - lipiec był bardzo ciepły i jednocześnie wilgotny.

- Utrapieniem były jednak burze, zwłaszcza te, które miały gwałtowny przebieg i powodowały duże zniszczenia. Te zjawiska pojawiają się latem od stuleci, o czym świadczą liczne zapisy historyczne. Teraz czynnikiem dynamizującym burze jest obserwowany od lat 80. ubiegłego wieku wzrost temperatury spowodowany m.in. działalnością człowieka – podsumowuje Bogdan Bąk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski