
6 lipca 1957 roku krótko po północy doszło w Bydgoszczy do wypadku z udziałem tramwaju na ul. Jagiellońskiej. Nocny tramwaj pędzący z nadmierną prędkością wypadł z szyn na rondzie Jagiellonów, przeleciał przez całą jezdnię ul. Jagiellońskiej i przewrócił się na chodnik. Siedem osób zostało rannych. Motorniczego aresztowała wezwana na miejsce milicja.

6 lipca 1925 roku zmarł po operacji wyrostka robaczkowego Władysław Paciorkiewicz, wynalazca i konstruktor pierwszej polskiej maszyny do pisania, od 1921 roku mieszkający w Bydgoszczy, gdzie uruchomił pierwszą polską fabrykę maszyn do pisania.

6 lipca 1932 roku w Warszawie zmarł Józef Weyssenhoff, popularny powieściopisarz nurtu naturalizmu, autor powieści o życiu na polskich kresach m. in. „Soból i panna” oraz „Puszcza”. W latach 1924-28 pisarz mieszkał w Bydgoszczy początkowo przy ul. Gdańskiej 29, potem w budynku przy ul. Zacisze, dziś stanowiącej część pl. Weyssenhoffa.

6 lipca 1939 roku sąd bydgoski zarządził skonfiskowanie kilku tysięcy widokówek wydanych przez bydgoskich Niemców z napisem oznajmującym, że Kopernik był Niemcem. Adwokat Spitzer zażądał od sądu udowodnienia tego, że napis jest nieprawdą, lecz sąd wniosek oddalił twierdząc, iż „wszyscy wiedzą, że Kopernik był Polakiem”.