red/bill
Marcin Gortat przeciwko ekipie Thunder zdobył siedem punktów.
Marcin Gortat przeciwko ekipie Thunder zdobył siedem punktów. AP/Associated Press/East News
NBA. MARCIN GORTAT. Drużyna Los Angeles Clippers była na dobrej drodze, by na wyjeździe pokonać faworyzowaną ekipę Oklahoma City Thunder. Przegrała jednak 110:128. Dla zespołu gości siedem punktów zdobył Marcin Gortat.

Po pierwszej połowie wtorkowego meczu wydawało się, że drużyna Doca Riversa odniesie drugie zwycięstwo w sezonie nad zespołem Oklahoma City Thunder. Głównie dlatego, że prowadziła 67:54. Jednak po przerwie gospodarze wzięli się w garść. Trzecią kwartę wygrali 39:10! Ostatnia była już zacięta (35:33 dla Thunder).

W rywalizacji brał udział jedyny Polak w NBA - Marcin Gortat. 34-letni łodzianin spędził na parkiecie 19 minut. Jednak kolejny raz w tym sezonie nie zachwycił. Zdobył siedem punktów, ale tylko dwa z gry (rzucał tylko raz - trafił), pozostałe pięć dołożył rzutami osobistymi (z sześciu). Ponadto miał dwie zbiórki, jedną asystę, blok, stratę oraz popełnił dwa faule.

Dla zwycięzców najwięcej punktów - po 32 - zdobyli Russell Westbrook i Paul George. Z kolei wśród pokonanych najlepszy pod tym względem był Danilo Gallinari, który uzbierał 27 punktów.

Po siedmiu meczach Clippers mają na koncie cztery wygrane i trzy przegrane. W Konferencji Zachodniej zajmują dziewiąte miejsce. Ekipa Thunder w tej samej rywalizacji jest 11.

Kolejne spotkanie drużyna Gortata rozegra w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego. Na wyjeździe zmierzy się z Philadelpia 76ers (bilans 4-4, siódme miejsce w Konferencji Wschodniej).

Wyniki wtorkowych meczów NBA:
Oklahoma City Thunder - Los Angeles Clippers 128:110 (25:33, 29:34, 39:10, 35:33)
Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 136:114 (35:31, 23:26, 41:30, 37:27)
Boston Celtics - Detroit Pistons 108:105 (31:28, 25:30, 25:13, 27:34)
Houston Rockets - Portland Trail Blazers 85:104 (15:19, 21:32, 26:34, 23:19)
Charlotte Hornets - Miami Heat 125:113 (31:29, 34:26, 27:18, 33:40)
Orlando Magic - Sacramento Kings 99:107 (31:26, 25:33, 16:26, 27:22)
Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 129:112 (35:26, 32:27, 38:33, 24:26)
Memphis Grizzlies - Washington Wizards 107:95 (22:24, 24:21, 32:27, 29:23)

Marcin Gortat rozpocznie sezon w barwach LA Clippers."Mam nadzieję, że system Doca Riversa pozwoli mi się odbudować

Materiał oryginalny: NBA. Los Angeles Clippers przegrali z Oklahoma City Thunder. Marcin Gortat nie zachwycił - Portal i.pl