
Konserwatorskiego remontu doczeka się spichlerz przy ul. Stary Port 13, zbudowany w latach 1830-1840. Budynek wzniesiono na planie prostokąta, w konstrukcji szachulcowej, z nietynkowanymi wypełnieniami ceglanymi. W latach 90. XX wieku obiekt został zaadaptowany na restaurację oraz pomieszczenia biurowe.
Renowacji poddana zostanie drewnianej konstrukcja szachulca elewacji i okien spichrza. Koszt prac szacowany jest na 60 tysięcy złotych.

Blask odzyska także charakterystyczna kamienica przy ul. Gdańskiej 101. Budynek liczy 4 kondygnacje. Posiada bogato zdobioną symetryczną elewację frontową, którą wyremontowano wcześniej, również z pomocą miejskiej dotacji.
W tym roku planowany jest remont dachu oraz kominów. Koszt prac szacowany jest na 54 tysiące złotych. Blisko w połowie będzie dofinansowany miejskimi środkami na zabytki.

Budynek powstał w latach 1892-1893 wg projektu Józefa Święcickiego, budowniczego, który przez całe życie związany był z Bydgoszczą. Żył w latach 1859-1913. Pozostawił w mieście około 60 kamienic, m.in. tę, w której znajduje się Hotel pod Orłem i kamienicę przy Placu Wolności 1, jak też wiele tych, które mieszczą się przy ul. Gdańskiej, Dworcowej, Jagiellońskiej i Cieszkowskiego.

Końca dobiega remont wiekowej kamienicy znajdującej się naprzeciw Opery Nova. Budynek zyskał nową elewację w beżowej kolorystyce, zdobioną m.in. boniowaniem, gzymsami, pilastrami i płaskorzeźbami. Wszystkie te elementy odrestaurowano.
W elewacji od strony ulicy Warmińskiego widoczna jest odnowiona rozeta z hakiem do podtrzymywania sieci trakcyjnej.
W tym roku ze środków miasta kontynuowany będzie też kolejny etap prac na ul. Warmińskiego. Estetycznego wyglądu nabiorą chodniki na odcinku od Dworcowej do ul. Zduny.