
11 lipca 1912 roku na dziedzińcu bydgoskiego więzienia wykonano dwa wyroki śmierci na parze kochanków - kobiecie i mężczyźnie skazanym za zamordowanie męża oskarżonej. Wyrok przez ścięcie głów wykonał, na oczach zgromadzonej publiczności, kat specjalnie przybyły z Wrocławia, po czym rozwieszono w mieście plakaty z obwieszczeniem o wykonaniu wyroku.

11 lipca 1691 roku bydgoska Rada Miasta zaakceptowała wilkierz (statut) miejscowego Bractwa Kurkowego oparty na wzorach chełmińskich opracowany przez pisarza bydgoskiego Andrzeja Kranza i wysłała go do króla Jana III Sobieskiego, który tego dokumentu domagał się wcześniej, by móc zatwierdzić działalność organizacji.

11 lipca 1920 roku skończyła się zarządzona 5 lipca przeprowadzka Wielkopolskiej Szkoły Podchorążych Piechoty z Poznania do Bydgoszczy, do obiektów dawnej niemieckiej szkoły oficerskiej przy obecnej ul. Gdańskiej, odstąpionych przez władze Bydgoszczy wojsku na prośbę wiceministra spraw wojskowych Kazimierza Sosnkowskiego. Szkoła działała w Bydgoszczy aż do jej likwidacji w październiku 1938 roku.

11 lipca 1931 roku wraz z zespołem warszawskiego teatru „Ateneum” odbywającego tournée po Polsce ze sztuką Johna Galsworthy'ego przybył do Bydgoszczy Stefan Jaracz, wybitny polski aktor w okresie międzywojennym.