Miniżużlowcy BTŻ Bydgoszcz najlepsi w Polsce [ZDJĘCIA]

W miniony weekend w Rybniku miał się zakończyć miniżużlowy sezon 2019 w Polsce.

W sobotę udało się rozegrać tylko 14 wyścigów ostatniej rundy drużynowych mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc. Na więcej nie pozwolił deszcz. Ekipa Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego (Emil Maroszek, Maciej Kurzawski, Kacper Tuczkowski) zajęła 4. miejsce i w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 5. pozycji. Tytuł dla Rybek Rybnik.

Następnego dnia planowano rozegranie ostatniej rundy indywidualnych mistrzostw Polski, ale imprezę po raz kolejny storpedowały opady. Zawody przeniesiono na 21 września.

W Rybniku mieli też startować chłopcy do 10. roku życia, którzy nie posiadają jeszcze licencji MŻ. Deszcz na to jednak nie pozwolił. Końcowe wyniki sezonu 2019 zaliczono więc po ubiegłotygodniowej imprezie w Bydgoszczy. Szarfę mistrza Polski odebrał Maksymilian Pawełczak z BTŻ. Trzecie miejsce zajął jego kolega klubowy - Adam Putkowski. Srebro dla Kevina Nycza z Wawrowa.

Miejsca pozostałych zawodników BTŻ w klasyfikacji generalnej: 4. Oskar Funtowicz, 5. Wiktor Jasiński.

Sklasyfikowano 13 chłopców. Trenerem w BTŻ jest Jacek Woźniak.