6 grudnia 1806 roku zebrani w kościele pojezuickim na Starym Rynku w Bydgoszczy przedstawiciele szlachty, duchowieństwa i miast pomorskich pod przewodnictwem biskupa chełmińskiego i pomorskiego Franciszka Ksawerego Rydzyńskiego ogłosili akt przystąpienia do powstania zbrojnego przeciwko Prusom z jednoczesnym powołaniem pospolitego ruszenia.
6 grudnia 1931 roku w Domu Katolickim przy bydgoskiej katedrze odbyło się „wielkie zebranie kobiet katolickich w obronie świętości i nienaruszalności małżeństwa”. Protest dotyczył propozycji rządowej wprowadzenia m.in. ślubów cywilnych oraz ułatwień w rozwodach. Dwa dni później jeszcze większy wiec, z udziałem także mężczyzn, organizowany przez proboszcza parafii Św. Trójcy, odbył się w sali Patzera.
6 grudnia 1938 roku miało miejsce uroczyste powitanie na pl. Wolności oddziałów bydgoskich powracających po zajęciu Zaolzia. Żołnierze przyjęci zostali oklaskami, kwiatami i śpiewami „Sto lat...”.
6 grudnia 1952 roku w narożnym budynku ówczesnych Al. 1 Maja i pl. Wolności po gruntownym remoncie otwarto pierwszy w mieście sklep przedsiębiorstwa „Delikatesy”. Kilka lat później otrzymał dodatkowe pomieszczenia, stając się najbardziej znanym sklepem spożywczym w Bydgoszczy, gdzie często „rzucano” atrakcyjne, luksusowe towary. „Delikatesy” przetrwały aż do czasów wolnorynkowych. Do ich pomieszczeń w latach 90. wprowadził się pierwszy w mieście McDonald's.
6 grudnia 1955 roku w Teatrze Polskim w Bydgoszczy wystąpił Słoweński Teatr Narodowy z Lublany. Goście z Jugosławii zaprezentowali dwie sztuki: „Kaligulę” Alberta Camusa i „Jajko” Felicjana Marceau.
6 grudnia 1958 roku otwarto sklep „Galluksu” z obuwiem przy ul. Śniadeckich z wolnym dostępem do półek. Zdaniem władz Bydgoszczy, wprowadzenie nowego rodzaju sprzedaży miało być skutecznym sposobem na zmniejszenie długości kolejek w sklepach. „Gallux” był pierwszą tego rodzaju placówką handlową. Przez wiele lat był to jeden z najpopularniejszych sklepów obuwniczych w Bydgoszczy, zlikwidowany został dopiero w latach 90. ub. wieku.
Tego samego dnia w nieistniejącym już budynku sekcji sportów wodnych WKS Zawisza (na tym miejscu wznosi się obecnie marina) otwarto kawiarenkę „Zawisza”. Przez wiele lat cieszyła się ona sporą popularnością wśród bydgoszczan.
6 grudnia 1961 roku nastąpiło otwarcie pierwszej w Bydgoszczy księgarni z wolnym dostępem do półek z książkami, tzw. księgarni preselekcyjnej. Była to placówka „Domu Książki” przy ówczesnej al. 22 Lipca 15 na osiedlu Leśnym.
6 grudnia 1992 roku do Bydgoszczy przyjechał minister pracy i polityki socjalnej, Jacek Kuroń. W księgarni „Współczesna” podpisywał swoją książkę „Spoko, czyli kwadratura koła”, w Pałacu Młodzieży spotkał się z uczestnikami zabawy mikołajkowej, rozmawiał także z bydgoskimi dziennikarzami, a potem udał się do pubu „Text” na piwo.
6 grudnia 2007 roku odsłonięte zostały pierwsze bydgoskie Autografy na ulicy Długiej. W bruk wstawiono pięć tabliczek upamiętniających osoby zasłużone dla miasta: Jerzego Hoffmana, Irenę Szewińską, Zbigniewa Bońka, Adama Sowę i Rafała Blechacza.
6 grudnia 2008 roku przy ulicy Długiej w Bydgoszczy swoje Autografy złożyli Katarzyna Popowa-Zydroń, Tomasz Gollob, Kazimierz Karabasz i Edmund Obiała.
