Medaliści z regionu przyjęci z honorami. Wizyta lekkoatletów u marszałka

Jarosław Więcławski
Pięciu lekkoatletów z regionu wywalczyło medal na ostatnich ME w Monachium.
Pięciu lekkoatletów z regionu wywalczyło medal na ostatnich ME w Monachium. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
W poniedziałek 29 sierpnia podczas uroczystej części posiedzenia sejmiku lekkoatleci z regionu, którzy na ME wywalczyli medale, odebrali gratulacje od radnych oraz członków zarządu województwa.

TORUŃ NA OBCASACH – zobacz nasz nowy cykl

od 16 lat

Biało-czerwoni wywalczyli w stolicy Bawarii 14 medali – trzy złote, sześć srebrnych i pięć brązowych. Duży wkład w dorobek mieli sportowcy, którzy na co dzień trenują na Kujawach i Pomorzu. Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego była okazją do pogratulowania im za to, że godnie reprezentują kraj oraz region w Europie i na świecie.

Adrianna Sułek, zawodniczka KS Brda Bydgoszcz, we wspaniałym stylu sięgnęła po srebrny medal w siedmioboju. Kilkukrotna stypendystka marszałka uległa jedynie mistrzyni olimpijskiej i mistrzyni świata Nafissatu Thiam z Belgii. W tym roku lekkoatletka wywalczyła również srebro na Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie w pięcioboju.

Na drugim stopniu podium w Monachium stanęły też sprinterki BKS Bydgoszcz – Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka. Panie reprezentowały Polskę w sztafecie 4x400 metrów. W finale wystąpiła pierwsza z nich, a druga w biegu eliminacyjnym. Na ME lepsze były tylko Holenderki. W sztafecie 4x100 m wystartowała z kolei Marika Popowicz-Drapała (Zawisza Bydgoszcz). Drużyna z nią w składzie, a także Anną Kiełbasińską, Ewą Swobodą i Pią Skrzyszowską pobiła rekord Polski wynikiem 42,61 s.

Brązowy krążek do Polski przywiózł Adrian Brzeziński – sprinter MKL Toruń. Na podium obok niego stanęli Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota oraz Dominik Kopeć, pozostali członkowie sztafety 4x100 m. Panom udało się dorzucić do medalu rekord Polski – nowy to 38,15 s.