Reprezentacja KPZPN walczy z WZPN o awans do finału krajowego UEFA Regions Cup
Reprezentacja KPZPN walczy z WZPN o awans do finału krajowego UEFA Regions Cup KPZPN
W Janikowie rozegrano mecz eliminacyjny UEFA Regions Cup, w którym reprezentacja Kujawsko-Pomorskiego ZPN podejmowała Wielkopolski ZPN. Stawką był awans do ogólnopolskiego turnieju finałowego. Poniżej zapis naszej relacji na żywo.

Kujawsko-Pomorski ZPN - Wielkopolski ZPN 0:0
Rzuty karne 1:3
K-PZPN: Wiśniewski - Fido, Jastrzembski, Wojnowski, Kieran - Wenerski - Skowroński (46. Kowalski), Swojnóg (78. Kochmański), Rościszewski (46. Mozgawa), Nowakowski (70. Lipkowski) - Czerwiński (46. Perliński).
WZPN: Świtalski - Kozłowski, Koszek (85' Matusiak), Patalas, Kaliszan, Komendziński (75. Wędzikowski), Borucki, Wzięch (70. Solarek), Jankowski (58. Maćkowiak), Rozmarynowski, Pawlak.

Dziękujemy za uwagę!
K-PZPN przegrywa serię rzutów karnych 1:3 i nie awansuje do finałów.
Karne: 0:0 Mateusz Wiśniewski (poprzeczka i słupek), 0:1 Oskar Kozłowski, 1:1 Łukasz Wenerski, 1:2 Adam Borucki, 1:2 Kacper Mozgawa (broni nogami Hubert Świtalski), 1:3 Michał Patalas, 1:3 Ariel Jastrzembski (broni Światalski).
Koniec regulaminowego czasu gry. Za chwilę konkurs rzutów karnych, który wyłoni zwycięzcę.
90' - Sędzia dolicza 3 minuty
88' - Żółta kartka dla Pawlaka za faul na Fido.
85' - Kolejna zmiana w WZPN. Matusiak zmienił Koszka
83' - K-PZPN powinien objąć prowadzenie. Podopieczni Wiesława Borończyka wyprowadzili ładną akcję. W jej finale do strzału doszedł Dominik Kowalski, ale pomylił się nieznacznie.
81' - Żółta kartka dla Wędzikowskiego za faul na Paerlińskim.
78' - Kolejna zmiana w K-PZPN. Zszedł Swojnóg, którego zastąpił Kochmański.
75' - Kolejna zmiana w WZPN. Wędzikowski zastąpił Komendzińskiego. Przerwa na uzupełnienie płynów.
72' - Kontra WZPN. Bliski szczęścia był Rozmarynowski, po strzale którego piłka w minimalnej odległości minęła słupek bramki K-PZPN
70' - Dwie zmiany. W KPZPN Lipkowski zmienia Nowakowskiego, a w WZPN Solarek zastępuje Wzięcha
68' - Świetna akcja K-PZPN. Mozgawa dograł do Swójnoga, ale ten nie trafił w piłkę.
66' - Kolejny róg dla K-PZPN. Niestety, znowu złe dośrodkowanie
62' - Rożny dla PZPN. Złe dośrodkowanie pada w ręce bramkarza.
58' - Pierwsza zmiana w WZPN. Jankowskiego zmienił Maćkowiak
55' - Obraz gry zmienia się. Miejscowi zaczynają coraz częściej atakować bramkę gości.
46' - Gospodarze rozpoczynają drugą połowę. W ekipie KPZPN trzy zmiany. Wchodzą Kowalski, Mozgawa i Perliński, którzy zastępują Skowrońskiego, Rościszewskiego i Czerwińskiego.
Koniec pierwszej połowy. Z relacją wracamy za około kwadrans.
45' - Sędzia dolicza 1 minutę.
43' - Kolejny celny strzał Wzięcha. Pewnie piłkę łapie Wiśniewski.
38' - To powinno być 1:0 dla gości. Pomyłkę wśród graczy K-PZPN wykorzystał Krystian Pawlak, który przejął piłkę i dograł na 3 metr do Mikołaja Jankowskiego, ale ten mając pustą bramkę przeniósł piłkę nad popreczką
35' - Żółta kartka dla Kaliszana za faul na Nowakowskim
34' - Dobra kontra zakończona celnymvstrzałem strzałem Nowakowskiego.
30' - Pierwszy róg dla KPZPN. Ze strzałem Fido radzi sobie bramkarz WZPN. Przerwa na uzupełnienie płynów
22' - Obraz gry nie zmienia się. Ekipa K-P ZPN czujnie w obronie i szuka swoich szans w kontrach.
17' - Dwie groźne akcje przyjezdnych. Najpierw udana interwencja Skowrońskiego, a potem Kirana
13' - Krystian Pawlak próbował przelobować bramkarza K-PZN, ale mocno się pomylił
8' - Częściej przy piłce są goście
4' - Pierwsza groźna akcja dla WZPN. Z wolnego strzlelał Mateusz Wzięch. Dobrą interwencją popisał się Mateusz Wzięch.
1' - Zaczęli goście

Przed meczem: Spotkanie rozgrywane jest dla tego, bo Zachodniopomorski ZPN, który wygrał eliminacje został ukarany walkowerem za grę nieuprawnionego zawodnika. Skorzystały reprezentacje WZPN (gorsza w półfinale) i K-PZPN (gorsza w finale).

Przed meczem: Witamy z Janikowa gdzie z małym opóźnieniem rozpocznie się, ponieważ gospodarze mieli kłopot z dojechaniem na stadion z powodu wypadku na drodze.