0 1 połowa

Legia Warszawa

1

0 1 połowa

• Koniec! Pierwsze spotkanie w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów nie układało się po myśli legionistów. Podopieczni Deana Klafuricia długo męczyli się na wyjeździe z Cork City, aż wreszcie strzelecką niemoc przełamał w 79. minucie Michał Kucharczyk. Popularny "Kuchy King" fantastycznie uderzył z pierwszej piłki z ponad 25 metrów i zapewnił Legii Warszawa korzystną pozycję przed rewanżem. Dziękujemy za uwagę.

• Trzy minuty doliczone przez arbitra.

• Niebezpiecznie w polu karnym Legii! Znowu Malarz na posterunku, który rzucił się do bardzo groźnego dośrodkoania. Jeszcze przy tym ucierpiał.

• Gracze Klafuricia starają się jeszcze mocniej przycisnąć Cork i przypieczętować zwycięstwo.

• Legioniści starają się teraz dłużej porozgrywać piłkę i wciągnąć na swoją połowę gospodarzy.

• A w Legii Sandro Kulenović na ostatnie minuty za Hamalainena.

• Kieran Sadlier wchodzi za McNamaee.

• Ależ to zrobił "Kuchy King". Piękne uderzenie!

• GOOOOOOL!!! CUDOWNE UDERZENIE KUCHARCZYKA Z 25 METRÓW!! 1:0 DLA LEGII!

• Gary Buckley ukarany żółtą kartką.

• A za Szymańskiego wchodzi Dominik Nagy. Czy to coś zmieni w postawie Wojskowych?

• Podwójna zmiana w Legii. Adam Hlousek wchodzi za Jose Kante.

• Znowu groźnie Irlandczycy! Piłka wybijana przez obrońę Legii blisko linii bramkowej.

• Niepotrzebnie strzelał z bezpańskiej piłki Hamalainen. Uderzenie przeszło bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Ależ groźny strzał jednego z Irlandczyków! Malarz wyciągnął się jak struna, ale piłka przeszła tuż obok dalszego słupka.

• Efektowna ruleta Kante, ale Hiszpan po chwili zgubił futbolówkę.

• Beznadziejny strzał z dystansu Mączyńskiego.

• Brakuje dokładności piłkarzom Legii. Nie tak miała wyglądać gra podopiecznych Klafuricia. Ale jeszcze nic nie przesądzajmy.

• Druga zmiana w Cork. Steven Beattie za kontuzjowanego Conora McCarthy'ego.

• Ponownie jeden z zawodników Cork zwija się z bólu. Interweniować muszą medycy.

• Nie mogą się wstrzelić legioniści... Próbował Kasper Hamalainen i niewiele się pomylił. Fakty są takie, że mistrz Polski nie oddał ani jednego celnego strzału.

• Kolejny strzał, tym razem Mateusza Wieteski, ale to było fatalne wykończenie z bardzo daleka.

• Tuż sprzed pola karnego uderzał Krzysztof Mączyński, ale zabrakło precyzji.

• Malarz ratuje Legię broniąc w sytuacji sam na sam!

• Zmiana u gospodarzy. Graham Cummins wchodzi za Gearoida Morriseya.

• Świetna piłka od Szymańskiego z kornera, ale Astiza w ostatniej chwili uprzedził jeden z obrońców mistrza Irlandii.

• Ogromne zamieszanie pod bramką Legii, jednak bez strzału na bramkę Malarza.

• Wydawało się, że ewidentny faul na Astizie, sędzia jednak przyznał graczom Cork rzut rożny.

• Mocne zderzenie w środku pola, chciał o wykorzystać William Remy, który grał dalej i posłał prostopadłą (niecelną) piłkę.

• Drugą połowę zaczynają Irlandczycy.

• Koniec pierwszej połowy. W Irlandii wyraźnie pachnie bezbramkowym remisem. Oba zespoły grają w podobnych ustawieniach i oba... nie oddały ani jednego celnego strzału na bramkę. Wracamy po przerwie.

• Kolejne przewinienie i kartka. Tym razem ogląda ją Shane Griffin.

• Obrońca Barry McNamee ukarany kartką.

• Legioniści próbują długich zagrań na Jose Kante, bo grając po ziemi nie potrafią się przedrzeć przed szczelną defensywę.

• Jakiegoś urazu nabawił się jeden z obrońców Cork. Mamy przerwę w grze.

• Do piłki podszedł Szymański i... trafił prosto w mur. Szkoda.

• Znowu stały fragment gry, tym razem dla Legii z okolic 20. metra. Niezłe miejsce na strzał.

• Futbolówka wycofana do Cafu na 16. metr, ale ofiarnie zablokował próbę uderzenia. Będzie tylko korner.

• Groźne, ostre dośrodkowanie i wybija na róg Arkadiusz Malarz.

• Niepotrzebnie faulował Kucharczyk i miejscowi będą mieli rzut wolny tuż przy narożniku pola karnego.

• Coraz więcej z gry mają legioniści, ale brakuje przedostania się w pole karne Cork. No i przede wszystkim nie ma celnego strzału na bramkę.

• Kibice Legii teraz wyraźnie dominują.

• Kolejna dogodna sytuacja dla Wojskowych. Tym razem Szymański znalazł się polu karnym z prawej strony, lecz znowu spudłował.

• Oj niebezpieczne są długie prostopadłe piłki zagrywane przez zawodników z Irlandii.

• Uderzał Sebastian Szymański i piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

• Faulowany tuż przy narożniku pola karnego jeden z legionistów. To może być dogodna sytuacja.

• Stara się uspokoić nieco to spotkanie drużyna Deana Klafuricia, wolno rozgrywając akcję od tyłu.

• Ogromny błąd defensywy mistrza Polski. Jeden z Irlandczyków był bardzo blisko gola. Uratował sytuację Inaki Astiz.

• Na razie poziom tego spotkania, łagodnie mówiąc, nie zachwyca. Chyba muszą się wyszumieć zawodnicy i kibice Cork, by coś z tego było.

• Na każdy błąd Legii lub udane zagranie graczy Cork podnosi się wrzawa na trybunach.

• Legia naciska na obronę przeciwnika wysokim pressingiem.

• Dobrze radzą sobie w obronie Irlandczycy, chociaż o jakimś szturmie legionistów nie można tutaj mówić.

• Ożywiła się publika, bo gracze Cork przedarli się prawą stroną, ale ostatecznie nie było zagrożenia.

• Szybki rzut rożny dla Legii, ale Michał Kucharczyk nie zdołał opanować piłki i ta wyszła poza końcową linię.

• Od środka rozpoczęli legioniści, dzisiaj na cało w białych koszulkach. Gospodarze na zielono. Gramy!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Niedługo zaczynamy.

• Rezerwowi Cork: Coffey, Kane, Bennett, Cummins, Beattie, Sadlier, O'Hanlon.

• Rezerwowi Legia: Cierzniak, Żyro, Hlousek, Philipps, Nagy, Michalak, Kulenović.

• Drużyna Deana Klafuricia ma jednak sporo punktów w rankingu klubowym, dzięki czemu została rozstawiona zarówno w pierwszej, jak też w drugiej rundzie (Spartak Trnava ze Słowacji lub bośniacki Zrinjski Mostar) kwalifikacji. Podobnie będzie też w trzeciej rundzie, gdzie Legia może trafić jednak już na takie drużyny jak Dinamo Zagrzeb, AEK Ateny, BATE Borysów, Malmo FF, Karabach Agdam czy pogromca warszawskiej drużyny z ubiegłorocznych kwalifikacji do Ligi Europy, Sheriff Tyraspol. Najtrudniej będzie w ostatniej rundzie. Aby Legia znalazła się w gronie rozstawionych, musi liczyć na to, że odpadną dwie drużyny notowane wyżej od niej. Czyli FC Salzburg, Łudogorec Razgrad, Celtic Glasgow i APOEL Nikozja. W innym przypadku będzie musiała zmierzyć się z mistrzami Austrii, Bułgarii, Szkocji lub PSV Eindhoven, które dołączy do kwalifikacji właśnie w czwartej rundzie.

• W porównaniu do poprzednich sezonów, mistrza Polski od LM dzieli jeden dwumecz więcej. Legia zmagania rozpocznie już w pierwszej fazie kwalifikacji (wcześniej rozegrana została runda przedwstępna z udziałem mistrzów czterech najniżej notowanych państw), awans zapewnia przejście rundy czwartej. Gdyby nie niska pozycja Polski w rankingu UEFA (20. w momencie przydzielania miejsc, aktualnie 21.), legioniści oszczędziliby sobie dwóch spotkań - mistrz Białorusi (miejsce 19.) kwalifikacje rozpocznie od rundy drugiej.

• Drużyna z Cork po 25 kolejkach zajmuje w lidze drugiej miejsce, z czterema punktami straty do Dundalk. W piątek tylko zremisowała 0:0 z Shamrock Rovers, a zatrzymał ją... 16-letni bramkarz gości Gavin Bazunu. Do tego trener John Caulfield ma spory ból głowy z zestawieniem składu. Podstawowy bramkarz Mark McNulty skręcił kostkę i z Legią raczej nie zagra, na liście kontuzjowanych są też Colm Horgan i Garry Buckley, któremu po ostatnim meczu założono na twarzy kilka szwów.

• - Wiemy, jak gra Cork. Przygotowaliśmy się do tego meczu, przeanalizowaliśmy ich styl. We wtorek będziemy gotowi. Celem Legii zawsze jest dobra gra w Europie. Postaramy się o Ligę Mistrzów, ale faza grupowa Ligi Europy też będzie dla nas dobrym osiągnięciem - podkreślał na przedmeczowej konferencji Dean Klafurić.

• W ostatnich sezonach Legia dwukrotnie mierzyła się z rywalami z Irlandii. W obu przypadkach nie potrafiła wygrać dwóch spotkań. Z St. Patrick’s Athletic w 2014 r. zremisowała u siebie 1:1, a na wyjeździe wygrała 5:0. Dwa lata później z Dundalk legioniści wywieźli zwycięstwo 2:0, a przy Łazienkowskiej po ciężkim boju skończyło się na 1:1.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• Witamy! Legia Warszawa zaczyna długą drogę do fazy grupowej Ligi Mistrzów od 1. rundy eliminacji. Rywalem zespołu Deana Kalfuricia jest mistrz Irlandii - Cork City. Zapraszamy do relacji na żywo.