https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lista z Chopinem

Magda Jasińska
To się nazywa pożegnanie! Wielka Ella i nagrany przed laty utwór „Ain’t Nobody’s Business but My Own” żegnając się z Jazz Expressem, zwyciężają.

To się nazywa pożegnanie! Wielka Ella i nagrany przed laty utwór „Ain’t Nobody’s Business but My Own” żegnając się z Jazz Expressem, zwyciężają.

<!** Image 2 align=right alt="Image 158491" sub="Andrzej Jagodziński">Ella Fitzgerald wykorzystała sześciotygodniowy pobyt na liście, ale żegna się z Państwem jedynie na chwilę. Na drugim miejscu, raczej oczekiwanie, znalazła się Dianne Reeves, która bardzo stylowo śpiewa utwór „That’s All”. Wokalistka ma gęsto wypełniony kalendarz koncertów. Już niedługo zaśpiewa w Tbilisi i Baku, a w listopadzie odbędzie długie tournee po Europie. Niestety, na trasie nie ma polskiego miasta. Pozostają nam nagrania.

W Filharmonii Narodowej rozpoczęły się zmagania drugiego etapu konkursu chopinowskiego, laureatów poznamy 20 października, a my na miejscu dziewiątym mamy wspaniałe wykonanie Nokturnu Es-dur w wykonaniu muzyka, który w latach 90. rozpoczął prawdziwy boom na jazzowe interpretacje Chopina. To Andrzej Jagodziński, dyplomowany waltornista, ale z wyboru pianista. Mimo że po jego pierwszej płycie chopinowskiej wydano kilkanaście innych, to właśnie Jagodziński stał się wzorem do naśladowania. Po latach postanowił powrócić do tych kompozycji i w Roku Chopinowskim wydał dwupłytowy album, na którym znalazły się nowe brzmienia klasycznych kompozycji. Andrzejowi Jagodzińskiemu towarzyszą Adam Cegielski na kontrabasie i Czesław „Mały” Bartkowski na perkusji.

Naszą listę zamyka wokalne spojrzenie na Chopina. Inga Lewandowska, wokalistka, która kocha jazz, wraz ze znakomitym pianistą jazzowym Kubą Stankiewiczem zabrali się m.in. za pieśni Chopina. I oto przed Państwem „Spring Song” - Pieśni op. 74 nr 2, z przepięknym angielskim tekstem. Słucha się tego jak standardu muzyki jazzowej.

<!** reklama>Płyty CD ufundowane przez „Express Bydgoski” w 880. notowaniu wylosowali: Joanna Kaźmierska z Kcyni i Agnieszka Romianowska z Bydgoszczy a w konkursie Jazz Toto - Dorota Kostuj z Bydgoszczy.

Czekam na kartki z tytułami trzech utworów z listy, na które Państwo głosują, a w konkursie „Jazz Toto” na wytypowanie tych kompozycji, które w kolejnym notowaniu będą na pierwszym i na ósmym miejscu. Kartki proszę adresować: Polskie Radio PiK, ul. Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz z dopiskiem „Top Jazz” lub „Jazz Express”. Można głosować mailowo: [email protected].

Magda Jasińska zaprasza w niedzielę o godz. 14.05 do słuchania listy jazzowych przebojów na antenie Polskiego Radia PiK.

Jazz Express - Top Jazz 881

  1. (1) Ella Fitzgerald/Louis Jordan, Ain’t Nobody’s Business but My Own (6)
  2. (3) Dianne Reeves, That’s All (3)
  3. (4) Lora Szafran, A Melancholy Prayer (3)
  4. (9) Aga Zaryan, It Might as Well Be Spring (2)
  5. (10) Al Jarreau, Roof Garden (2)
  6. (5) Giovanni Mirabassi & Andrzej Jagodziński Trio, La petite valse brillante (4) 7.
  7. (6) Jamie Cullum, 7 Days to Change Your Life (5)
  8. (7) Beata Przybytek, No More Blues (5)
  9. Andrzej Jagodziński Trio, Nocturn Es-dur op. 9 nr 2
  10. Kuba Stankiewicz i Inga Lewandowska, Spring Song - Pieśni op. 74 nr 2

Liczba w nawiasie przed nazwiskiem oznacza miejsce utworu na liście przed tygodniem. Liczba po tytule - ile tygodni jest on na liście.

Płyty na topie

Notowania sieci Empik

  1. Kings of Leon, Come around Sundown
  2. Carlos Santana, Guitar Haeven
  3. Sting, Symphonicities
  4. Pezet, Małolat, Dziś w moim mieście
  5. Caro Emerald, Deleted Scenes from the Cutting Room
  6. Coma, Symfonicznie
  7. Serj Tankian, Imperfekt Harmonies
  8. Brodka, Granda
  9. Stanisław Soyka, Tylko brać
  10. Hurts, Happiness

Filmowe przeboje

Filmy najczęściej wypożyczane w ogólnopolskiej sieci wypożyczalń „Beverly Hills Video”

  1. Wyspa tajemnic
  2. Legion
  3. Daybreakers - Świt
  4. Książę Persji: Piaski czasu
  5. Niepokonany
  6. Człowiek, który gapił się na kozy
  7. Bracia
  8. Furia 
  9. Autor widmo
  10. Prorok
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski