KK
Liga włoska. Koncert Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski popisał się dwiema asystami w meczu z Bologną. Pierwsza zagrana piętą była bajecznej urody. Napoli wygrało z drużyną Łukasza Skorupskiego 3:1.

Napoli objęło prowadzenie w 8. minucie. Piotr Zieliński wykazał się technicznym kunsztem i piętą wystawił piłkę Lorenzo Insigne. Włoch tuż zza pola karnego przymierzył idealnie przy słupku. Łukasz Skorupski skapitulował po raz pierwszy.

PIERWSZA ASYSTA PIOTRA ZIELIŃSKIEGO:

Po przerwie połowie "Zielu" ponownie dał o sobie znać. Tym razem asystował przy golu Victora Osimhena. Polak otrzymał podanie od Kalidou Koulibaly'ego i błyskawicznie odegrał w kierunku napastnika Napoli. Osimhen wyprzedził Danilo Larangeirę i pokonał Skorupskiego.

DRUGA ASYSTA PIOTRA ZIELIŃSKIEGO:

Kontaktowego gola dla Bologny strzelił co prawda Roberto Soriano, ale Napoli szybko odpowiedziało. Skorupskiego po raz drugi zaskoczył Insigne i pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy 3:1.

Zieliński śrubuje swoje statystyki. W tym sezonie Serie A zdobył już sześć bramek i zanotował pięć asyst.

SSC Napoli - Bologna FC 3:1 (1:0)

Bramki: Lorenzo Insigne 8, 76, Victor Osimhen 65 - Roberto Soriano 73

Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam (22 Elseid Hysaj) - Fabian Ruiz, Diego Demme - Matteo Politano, Piotr Zieliński (79 Mario Rui), Lorenzo Insigne (79 Eljif Elmas) - Dries Mertens (53 Victor Osimhen)

Bologna: Łukasz Skorupski - Lorenzo De Silvestri, Danilo Larangeira, Adama Soumaoro, Ibrahima M'Baye - Andrea Poli (58 Nicolas Dominguez), Mattias Svanberg - Andreas Skov Olsen, Roberto Soriano, Nicola Sansone (65 Musa Barrow) - Rodrigo Palacio

Żółte kartki: Koulibaly, Rui (Napoli)

Choć Paulo Sousa powołał aż 35 zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski, to nadal brakuje w tej grupie piłkarzy, którzy z różnych przyczyn nie znaleźli się na liście nowego selekcjonera. Kogo brakuje na liście powołanych? Sprawdźcie!

35 powołań, ale niektórych nadal brakuje. Nieobecni w reprez...