Biało-czerwone w fazie zasadniczej Ligi Narodów zanotowały 10 zwycięstw oraz tylko dwie porażki i zajęły pierwsze miejsce. W ćwierćfinale trafiły na Niemki, które były ósme w tabeli. Polsko-niemieckie konfrontacje często kończyły po tie-breakach, tak było też w koreańskim Suwonie. Podopieczne Stefano Lavariniego po dwóch godzinach i 45 minutach gry zwyciężyły 3:2, w tie-breaku 17:15.
"Z Niemkami gramy na noże"
"Niemki to zespół, z którym zawsze gramy "na noże", bardzo zacięte pojedynki. Niedawno z nimi grałyśmy i trochę to przypomina sezon klubowy - play off i kolejny mecz z tym samym rywalem, gdzie poznajemy się coraz lepiej i wiemy, czego się po sobie spodziewać. Czy gra się łatwiej czy trudniej - ciężko powiedzieć. Mecz o taką stawkę to zupełnie inne wyzwanie i tak do tego podchodzimy" - mówiła przed ćwierćfinałem kapitan reprezentacji Agnieszka Korneluk. 28-letnia siatkarka jest najlepszą blokującą rozgrywek, zdobyła 43 punkty w tym elemencie.
Gdzie oglądać mecz Polska-Niemcy?
Mecz Polska - Niemcy rozpocznie się w środę o godz. 23 czasu warszawskiego. Spotkanie będzie można zobaczyć w TVP Sport i Polsacie Sport.
Biało-czerwone po drugi raz uczestniczą w turnieju finałowym Ligi Narodów. Po raz pierwszy wystąpiły w 2019 roku w chińskim Nankinie, gdzie zajęły piątą lokatę. Jeśli pokonają Niemki, w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Chiny - Brazylia.
W pozostałych ćwierćfinałach Stany Zjednoczone zmierzą się z Japonią, a Włochy z Turcją. Tytułu broni reprezentacja Włoch.
Ćwierćfinały Ligi Narodów siatkarek
Polska – Niemcy (12 lipca, 23.00)
USA – Japonia (13 lipca, 2.30)
Brazylia – Chiny (13 lipca, 17.30)
Turcja – Włochy (13 lipca, 21.00)
Półfinały zostaną rozegrane w sobotę, 15 lipca o 23.00 oraz niedzielę, 16 lipca o 2.30 czasu polskiego. Mecz o trzecie miejsce w niedzielę o 21.00. Finał w nocy z niedzieli na poniedziałek o 0.30.
Kadra reprezentacji Polski na turniej finałowy Ligi Narodów siatkarek
Atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Olivia Różański
Środkowe: Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała
Rozgrywające: Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska
Libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
