DW
EASTNEWS
Hiszpania zagra w finale Ligi Narodów po pokonaniu Włoch na San Siro. La Roja wygrała zasłużenie, przez cały czas grając solidnie w defensywie i rozważnie przy posiadaniu piłki. Zwycięstwo z Włochami, mistrzami Europy, jest rewanżem za to, co stało się w Londynie, w półfinale Mistrzostw Europy. To też przede wszystkim potwierdzenie projektu i filozofii Luisa Enrique, który był mocno krytykowany za powołania na mecze Ligi Narodów.

Triumf Hiszpanów zakończył rekord niepokonanych Włoch, które miały na swoim koncie aż 37 oficjalnych spotkań bez porażki. Było to pierwsze zwycięstwo Hiszpanii w oficjalnym meczu na włoskiej ziemi, a także na San Siro, gdzie Italia nie przegrała od 93 lat.

Reprezentacja Hiszpanii wyszła na boisko na San Siro z Gavim w wyjściowym składzie i bez klasycznej "dziewiątki". A mimo to dominujący Włosi nie potrafili sforsować bramki Unaia Simona. Na prowadzenie wyszli w tym spotkaniu goście. Już w 17. minucie dośrodkowanie Oyarzabala wykorzystał Ferran Torres.

Hiszpanie podwyższyli wynik jeszcze przed przerwą. W 42. minucie jednak Leonardo Bonucci otrzymał drugą żółtą kartkę za uderzenie łokciem Sergio Busquetsa. Tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy goście prowadzili już 2:0. Po raz kolejny wrzutka Oyarzabala była celna i trafiła do Torresa.

Końcówka meczu nie była dla Hiszpanów zbyt spokojna, bo na 7 minut przed końcem podstawowego czasu gry mistrzowie Europy dali sygnał ostrzegawczy. Rzut rożny dla Hiszpanii zakończył się zdobyciem bramki przez Italię. Lorenzo Pellegrini choć na chwilę tchnął jeszcze nadzieję w serca włoskich kibiców, ale ostatecznie to Hiszpania melduje się w finale Ligi Narodów.

Włochy - Hiszpania 1:2 (0:2)

Bramki: Lorenzo Pellegrini 83' - Ferran Torres 17', 45'

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Giovanni Di Lorenzo, Leonardo Bonucci, Alessandro Bastoni, Emerson Palmieri - Nicolo Barella (71' Davide Calabria), Jorginho (64' Lorenzo Pellegrini), Marco Verratti (58' Manuel Locatelli) - Federico Chiesa, Federico Bernardeschi (46' Giorgio Chiellini), Lorenzo Insigne (58' Moise Kean)

Hiszpania: Unai Simon - Cesar Azpilicueta, Aymeric Laporte, Pau Torres, Marcos Alonso - Koke (75' Mikel Merino), Sergio Busquets, Gavi (84' Sergi Roberto) - Pablo Sarabia (75' Bryan Gil), Ferran Torres (49' Yeremi Pino), Mikel Oyarzabal

57 - na tylu występach w reprezentacji Polski zakończy karierę Łukasz Fabiański. Jego ostatni mecz odbędzie się w sobotę, przeciwko San Marino w eliminacjach mistrzostw świata. Z tej okazji otrzyma m.in. koszulkę upamiętniającą wszystkie spotkania. Na kolejnych slajdach wybraliśmy pięć najlepszych.Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu!