W styczniu 2022 roku, John McFall, Baron McFall of Alcluith - formalnie Lord Speaker Izby Lordów Parlamentu Zjednoczonego Królestwa W. Brytanii i Irlandii Północnej ogłosił, że sirSebastian Coe przechodzi na emeryturę. Brzmi to trochę groteskowo, skoro prezydent World Athletics liczył sobie wówczas 66 lat, a niektórzy „senatorowie” zbliżali się już do „osiemdziesiątki”...

Sternik-daltonista światowej lekkoatletyki - Brytyjczyk Sebastian Coe, na co dzień kibic Chelsea, właściciel sieci klubów fitness, w których ćwiczy ponad 20 000 osób i felietonista The Daily Telegraph, to postać nietuzinkowa. W 1982 roku, otrzymał z rąk królowej Elżbietę II tytuł szlachecki i Order Imperium Brytyjskiego najwyższej, V klasy - Kawaler. W 2000 roku został dożywotnim parem (life peers) z tytułem barona w Ranmore w hrabstwie Surrey (Baron Coe, of Ranmore in the County of Surrey). Tym samym został dożywotnim lordem; jednak tytuł szlachecki wygaśnie w chwili śmierci, gdyż nie jest dziedziczny.
Podczas koronacji króla Karola III z dynastii Windsorów i jego małżonki Kamili, w maju tego roku, w Opactwie Westminsterskim w Londynie, reprezentował Zakon Towarzyszy Honoru (Order of the Companions of Honour).

Baron Coe to historia rodzinna sięgająca czasów kolonialnych i Karaibów. Jest potomkiem jamajskiego właściciela niewolników (George Hyde Clarke żył siedem pokoleń wcześniej), który spłodził nieślubne dziecko pewnej kobiecie Sarah Lee. Jak wynika z dokumentów, ów plantator trzciny cukrowej, był właścicielem 297 niewolników. Ich nazwiska i wiek zostały wymienione w inwentarzu, a ich „wartość” - według dzisiejszej wartości pieniądza - wyceniono na 700 000 funtów.
W XVI wieku, Jamajkę skolonizowali Hiszpanie. Sto lat później, na wyspę zaczęli przybywać inni Europejczycy, m.in. Holendrzy i Anglicy, którzy zajmowali się piractwem i korsarstwem.
Pod panowaniem Anglików Jamajka zaczęła rozwijać się gospodarczo, a rozwój opierał się głównie na handlu niewolnikami i uprawie trzciny cukrowej, do której wykorzystywano czarnoskórych przybyszy z Afryki. W połowie XVIII wieku, stanowili już prawie 90 procent mieszkańców wyspy.
">
Podobnie jak wielu właścicieli plantacji w tym czasie, niejaki George Hyde Clarke również utrzymywał stosunki seksualne z niewolnicami. Jedna z nich, Sarah Lee, urodziła córkę. Dziewczynka nazywała się Elizabeth Lee Clarke i - co jest niezwykle ciekawe - została wymieniona jako beneficjentka w testamencie ojca. W sumie, Hyde Clarke miał sześcioro dzieci z nieprawego łoża - jedno z nich, syn Hyde John Clarke (zostałem kapitanem na statku) jest antenatem Sebastiana Coe...
Interesujący w tej historii jest fakt, że plantacja trzciny cukrowej pana Hyde Clarke’a znajdowała się w Trelawny, parafii w północno-zachodniej części Jamajki, w której urodził się... Usain Bolt - najszybszy człowiek na ziemi.
Sebastian Coe odkrył również, że w latach 30-tych i 40-tych XVIII wieku, inny jego przodek był wicegubernatorem Nowego Jorku, a siedzibą rodziny był Hyde Hall w północnej części stanu Nowy Jork, gdzie obecnie mieści się muzeum.

Dzisiaj, lord Coe raczej podkreśla swoje anglo-indyjskie korzenie. Babcia ze strony matki - Vera Swan (genealogicznie po Hyde Clarke), poślubiła Sardari Lal Malhotra, studenta z Pendżabu. Ich córka, a mama Sebastiana - Tina Angela Lal, na początku lat 50-tych XX wieku poznała trenera lekkoatletycznego Percy Newbold „Petera” Coe, który miał już za sobą jedno, nieudane małżeństwo, zakończone rozwodem. Rodzina doczekała się czwórki dzieci, w tym przyszłego mistrza olimpijskiego.
