Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lansują dziennikarstwo na luzie

Katarzyna Kaczór
- Piszemy na luzie, dla studentów i o studentach - mówi Agnieszka Siemińska, jedna z członkiń zespołu redakcyjnego. - Sztywna i napuszona formuła to przeszłość. Teraz głos mamy my!

- Piszemy na luzie, dla studentów i o studentach - mówi Agnieszka Siemińska, jedna z członkiń zespołu redakcyjnego. - Sztywna i napuszona formuła to przeszłość. Teraz głos mamy my!

<!** Image 2 align=right alt="Image 48459" sub="Tak wygląda pierwsze wydanie nowego czasopisma UKW „Forum”">Czym różni się „Forum” od „Kwartalnika”? Niemalże wszystkim. W pierwszym tytule drukowane były teksty pisane przez pracowników uczelni, wykładowców, profesorów, itp. „Forum” zaś składa się wyłącznie z owoców ciężkiej pracy studentów, wspieranej przez redaktora naczelnego dr Jarosława Reszkę i zastępującej go dr Grażyny Sawickiej. Na czele zespołu redakcyjnego stoi Tomasz Zieliński, który pełni także funkcję rzecznika prasowego uczelni.

Pismo zmieniło się również wizualnie. Całość jest bardziej przejrzysta, jest więcej zdjęć ilustrujących teksty, a robią je często autorzy publikacji.

- „Forum” ma się intensywnie rozwijać - mówi Agnieszka Siemińska, studentka IV roku politologii, która udziela się również jako readaktor naczelna „Homo Politicusa”, naczelnego organu prasowego wydziału politologii. - Staramy się o założenie strony internetowej, w przyszłości nie wykluczamy współpracy z kolegami studentami. Liczymy na ich pomysły. Tymczasem sami wymyślamy tematy. Omawiamy je na cotygodniowych zebraniach redakacji. Często nad tekstami pracujemy w parach. Nad poprawnością językową naszych artykułów czuwa doktor Sawicka, a całość ogarnia doktor Reszka.

<!** reklama left>Właśnie ukazał się pierwszy numer „Forum”. Najważniejszym tekstem jest rozmowa z rektorem UKW, prof. Józefem Kubikiem. Powinien go przeczytać każdy, kogo interesuje, w jakiej sytuacji znajduje się właśnie uczelnia, co się zmieni, z czym są kłopoty, z czego uczelnia jest dumna. Ewa Chmara i Kamila Wójcik przedstawiają możliwości nauki za granicą w ramach programu Socrates Erasmus. Jest także miejsce na tzw. portret - Kamila Wójcik zapoznaje czytelników z młodymi politykami, Michałem Sztyblem i Jackiem Wenderlichem. Który z nich grał w kosza, a który marzy o leniuchowaniu i objadaniu się słodyczami? Odsyłamy do „Forum”. Jest i szczypta kultury. O artystycznych duszach uniwersytetu, m.in., członkach znakomitego bydgoskiego zespołu George Down Screams, którzy studiują politologię, poczytać można na stronie 18, a dwie strony dalej Agnieszka Siemińska zaprasza na kulturalną wycieczkę po Bydgoszczy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!