31 marca 1882 roku dotychczasowa Miejska Szkoła Realna stopnia pierwszego w Bydgoszczy znajdująca się w budynku przy ul. Grodzkiej została przekształcona w Miejskie Gimnazjum Realne, dyrektorem placówki pozostał Gustav Geber.
31 marca 1920 roku zakończył się głośny proces świętokradcy z kościoła farnego w Bydgoszczy. Tydzień wcześniej 18-letni żołnierz dał się zamknąć w świątyni po wieczornej mszy, a następnie, po włamaniu do tabernakulum, skradł kielichy hostyjne (hostię zjadł) i wydostał się z kościoła przez okno. Świętokradca została skazany, z uwagi na młody wiek, tylko na 5,5 roku ciężkiego więzienia, po którym miał nastąpić okres 5-letniego dozoru policyjnego.
31 marca 1930 roku statua Łuczniczki nad Brdą ubrana została nocą w garderobę koloru różowego i biały słomkowy kapelusik z czerwoną kokardą. Policja nie doceniła jednak primaaprilisowego dowcipu i strój zdjęła.
31 marca 1947 roku doszło do głośnej w Bydgoszczy tragedii. 39-letni Stefan T. wraz z 10-letnim synem Narcyzem weszli na lód na zamarzniętym Starym Kanale w okolicach IV śluzy, aby łowić ryby. Lód się nagle załamał i obydwaj utonęli.
31 marca 1952 roku w Bydgoszczy zmarł Piotr Triebler, powszechnie znany w mieście artysta-rzeźbiarz, autor licznych pomników, popiersi i tablic pamiątkowych w okresie międzywojennym, także poza Bydgoszczą. Prowadził zakład artystyczno-rzeźbiarski i kamieniarski przy Dworcowej 94. Wykonywał nagrobki, rzeźby ogrodowe. Większość jego dzieł o charakterze patriotycznym została zniszczona przez Niemców w czasie okupacji. Pochowany został na cmentarzu przy ul. Lotników.
Bydgoszcz - to samo miejsce dawniej i dziś [ZDJĘCIA]
31 marca 1975 roku doszło do reformy organizacyjnej w bydgoskiej milicji. Zamiast dotychczasowo działających komend dzielnicowych powstały komisariaty. Było ich pięć: Śródmieście, Szwederowo, Błonie, Bartodzieje i Wyżyny.
31 marca 1976 roku w Filharmonii Pomorskiej utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta i Antonina Dvorzaka zagrał Piotr Paleczny, laureat III miejsca w Konkursie Chopinowskim w 1970 roku. Ten sam artysta z recitalem Beethovenowskim wystąpił w Filharmonii Pomorskiej dokładnie 24 lata później.
31 marca 2003 roku w kinie „Polonia” w narożnym budynku przy zbiegu ulic Staszica i Krasińskiego miał miejsce ostatni seans, podczas którego wyświetlono francuski film „Gwałt”. Wcześniej w budynku tym od 1929 roku działało kino „Paw”, wyposażone w 800 miejsc. Od 1931 roku kino nosiło nazwę „Apollo”, od 1945 „Polonia”. W sierpniu 2010 roku budynek został zburzony, w 2012 roku w tym miejscu wyrósł apartamentowiec „Rubinowy Dom”.
Flash Info #8. Najważniejsze wydarzenia z regionu
