https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak założyć szkło hartowane na smartfona bez bąbelków powietrza?

Zakładanie szkła hartowanego na ekran smartfona wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad, które ułatwią to zadanie. W przeciwieństwie do folii, szkło jest sztywniejsze, co sprawia, że montaż jest łatwiejszy i minimalizuje ryzyko powstawania bąbelków.

Szkło hartowane – czy warto zakładać?

Szkło hartowane bez wątpliwości to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony ekranu przed uszkodzeniami. Porównując szkło i tradycyjną folię ochronną, to pierwsze zdecydowanie jest znacznie bardziej wytrzymałe nie tylko na zarysowania, ale również pęknięcia czy uderzenia. Może więc uchronić telefon w przypadku upadku przed nieprzyjemnymi skutkami. Nowoczesne szkła hartowane są także bardzo cienkie, dzięki czemu praktycznie stają się niewidoczne, więc nie wpływają ani na estetykę ani na czułość dotyku ekranu. Biorąc zatem pod uwagę jego koszt oraz ochronę, jaką zapewnia, na pewno warto w nie zainwestować by zaoszczędzić stresu oraz pieniędzy w przyszłości, w przypadku nieszczęśliwych wypadków telefonu.

Szkło hartowane
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Jak poprawie założyć szkło hartowane?

Niewielkie pęcherzyki powietrza wyglądają nieestetycznie i mogą frustrować. Dlatego też, aby zapobiec ich powstawaniu należy kierować się zasadami, pozwalającymi tego uniknąć.

1. Przygotuj niezbędne akcesoria

Aby proces zakładania szkła hartowanego przebiegł sprawie i po naszej myśli, dobrze jest przygotować wcześniej potrzebne rzeczy, czyli: szkło hartowane dedykowane do Twojego modelu smartfona, ściereczkę z mikrofibry, alkoholowy płyn czyszczący (lub dołączone chusteczki), naklejki do usuwania pyłków (zwykle dołączane do zestawu), ramkę do pozycjonowania szkła (jeśli zestaw ją zawiera).

A może nowy telefon?
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

2. Wybierz odpowiednie miejsce

To także kluczowy punkt, aby szkło nakładać w miejscu dobrze oświetlonym i czystym. Pomocnym trikiem może okazać się wykonanie tego procesu w łazience po gorącym prysznicu, ponieważ dzięki temu zminimalizujemy ryzyko osiadania kurzu, gdyż para wodna wiąże jego cząsteczki.

3. Dokładnie wyczyść ekran smartfona

Ten krok będzie miał ważny wpływ na końcowy efekt. Dlatego też usuń zabrudzenia i tłuste ślady za pomocą wilgotnej chusteczki z alkoholem oraz wytrzyj ekran do sucha ściereczką z mikrofibry, by nie było smug. Oprócz tego zadbaj o usunięcie drobinek kurzu przy pomocy naklejek do pyłków lub kawałka taśmy klejącej. Aby sprawdzić czy ekran jest zupełnie czysty sprawdź go pod światłem, wówczas zauważysz nawet małe pyłki, których obecność może skutkować powstaniem bąbelków.

Sprawdź!
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

4. Przygotuj szkło hartowane

Po wyjęciu szkła z opakowania sprawdź która strona jest klejąca – to zazwyczaj jest oznaczone w postaci naklejki. Jeśli zestaw zawiera ramkę pozycjonującą, warto z niej skorzystać, gdyż pozwoli precyzyjnie dopasować szkło.

5. Załóż szkło hartowane na ekran

Zanim usuniesz folię ochronną z klejącej strony przyłóż szkło do ekranu, żeby przymierzyć i upewnić się, że wycięcia na aparat czy głośnik są dobrze dopasowane. Jeśli nie masz ramki, trzymaj szkło za krawędzie i delikatnie ustaw je w odpowiedniej pozycji. Następnie zdejmij dolną warstwę ochronną (klejącą stronę szkła) i powoli opuść szkło na ekran. Zacznij od jednej krawędzi lub środka ekranu – szkło powinno samoistnie przywierać dzięki działaniu kleju. Potem zostaje jedynie dociśnięcie i delikatne przesuwanie palcem lub miękką ściereczką po środku szkła, aby umożliwić rozprowadzenie kleju na całej powierzchni. W sytuacji gdy pojawią się bąbelki powietrza, wypchnij je w stronę krawędzi, używając palca lub karty owiniętej w ściereczkę z mikrofibry.

6. Sprawdź efekt końcowy

Na koniec sprawdź czy wszystko wygląda dobrze, nie pojawiły się pęcherzyki powietrza oraz nie ma zabrudzeń pod szybką. Jeśli drobne bąbelki pozostaną, poczekaj kilka godzin – w większości przypadków znikną same, gdy klej się ustabilizuje.

7. Co zrobić, jeżeli coś poszło nie tak?

Jeśli efekt końcowy nie jest zadowalający, pojawił się np. pyłek pod szkłem. Spokojnie! Ostrożnie podważ szkło, usuń zabrudzenie za pomocą naklejki do pyłków i ponownie dociśnij szkło. Natomiast jeżeli pojawiły się duże bąble, możesz powtórzyć montaż, przy większości szkieł hartowanych można je ponownie założyć, o ile nie uszkodzisz klejącej warstwy.

Zadbaj o bezpieczeństwo telefonu

Zakładanie szkła hartowanego to szybki i skuteczny sposób na ochronę ekranu Twojego smartfona. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i precyzji możesz to zrobić samodzielnie, bez wizyty w serwisie. Postępując zgodnie z powyższymi krokami, a telefon zyska dodatkową warstwę ochrony, która zapewni mu bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu.

Szukasz elektroniki w okazyjnych cenach? Sprawdź kody rabatowe Media Markt oraz promocje w innych popularnych elektromarketach:

Polecane kupony rabatowe
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pozostałe

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski