
Ucz się – ucząc kogoś
Aplikacje takie jak Memrise umożliwiają tworzenie krótkich kursów lub quizów, które możesz wysłać znajomym, aby sami sprawdzili swoją wiedzę. Takie formy są idealne do powtórki słówek, terminów lub dat. Aplikacje tego typu skonstruowane są w sposób, aby motywować cię do codziennego powtarzania materiału – możesz konkurować ze znajomymi kto będzie powtarzał najwięcej dni z rzędu i oczywiście, kto zdobędzie najlepszy wynik.

Multitasking – tak ale rozsądnie
Skuteczna wielozadaniowość nie polega na tym, że masz otwarty plik tekstowy, miniaturkę filmiku na Youtubie w rogu i komunikator na komórce. Spróbuj inaczej – jeśli słuchasz wykładu online, możesz poskładać pranie, wyczesać kota, zrobić kilka przysiadów, obrać ziemniaki, pomalować paznokcie lub zetrzeć kurze. Ważne, aby twoje zajęcie nie wymagało dużo uwagi i skupienia. Serial + przeglądanie Instagrama działa, lektura książki + oglądanie seriali – nie.

Przerwy są ważne
Nie każda minuta w szkole czy pracy jest produktywna – podobnie jest z nauką w domu. W szkole też rozmawiasz z przyjaciółmi lub robisz sobie przerwy na kanapkę. Nie czuj się winny, że robisz sobie przerwy. Nauka z domu pozwoli ci też na pracę w najlepszym dla ciebie trybie. Jeśli jesteś bardziej produktywny późnym wieczorem, ale musisz uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia – zrób to.

Próbuj, próbuj, próbuj
Twoi znajomi mogą dostarczyć ci egzaminów z zeszłych lat? Spróbuj rozwiązać je samemu, zanim zaczniesz kuć odpowiedzi. Podobnie rozwiąż każdy test próbny online, który wpadnie ci w ręce. Im więcej ich rozwiążesz, tym mniejszy będzie stres przed faktycznym egzaminem.