II-ligowiec skuteczniejszy

W ostatnim sparingu w Bydgoszczy przed wylotem na zgrupowanie na Cypr I-ligowy Zawisza przegrał z II-ligową Chojniczanką 0:3.

<!** Image 2 align=none alt="Image 185461" sub="Na zdjęciu o piłke walczy testowany w Zawiszy pomocnik Tomasz Nowak, były zawodnik ŁKS Łódź. Fot.:Tymon Markowski">Mecz rozpoczął się z prawie godzinnym opóźnienienem, bowiem były problemy z przygotowaniem murawy, na której zalegał śnieg.

II-ligowa Chojniczanka bardzo szybko zdobyła dwa gole, a tuż przed przerwą zamknęła wynik. Za każdym razem gościom pomogli bardzo sami zawiszanie.

- To co w pierwszej połowie wyprawiali nasi środkowi obrońcy i bramkarz było dla mnie niezrozumiałe - mówi trener Janusz Kubot. - Rywal oddał cztery strzały i zdobył trzy gole, z czego dwa strzeliliśmy sobie praktycznie sami. Takich bramek nie powinniśmy tracić. Brakowało też asekuracji defensywnego pomocnika. Niepokoi mnie słaba skuteczność.

<!** reklama>W końcówce meczu Chojniczanka mogła strzelić czwartego gola, ale wychodząc z kontrą 3 na 1 Kacper Tatara trafił w słupek.

- To nieprzyzwoite, że nie wykorzystuje się takich okazji. I nieważne, że to tylko sparing - mówi trener gości Grzegorz Kapica.

Przed niedzielnym wylotem na dwutygodniowe zgrupowanie na Cyprze Zawisza zagra w piątek (12.00) sparing w Płocku z Wisłą.

<!** Image 3 align=none alt="Image 185461" sub="Piłkarze na tle wysokich zwałów śniegu, który trzeba było uprztąnąć z boiska, żeby sparing z Chojniczanką doszedł w ogóle do skutku. Fot.:Tymon Markowski">

Zawisza Bydgoszcz - Chojniczanka 0:3

• Bramki: 0:1 Karol Gregorek (2), 0:2 Szymon Kaźmierowski (8), 0:3 Paweł Posmyk (43).
  • Zawisza, I połowa: Bojan Pejkow - Cezary Stefańczyk, Krzysztof Hrymowicz, Łukasz Skrzyński, Paweł Oleksy - Michał Markowski, Mateusz Mąka, Martins Ekwueme, Tomasz Nowak, Adrian Błąd - Rafał Leśniewski.
  • Zawisza, II połowa: Andrzej Witan - Michał Ilków-Gołąb, Marcin Drzymont, Błażej Jankowski, Patryk Cuper - Wahan Geworgian, Paweł Strąk, Paweł Zawistowski, Michał Masłowski, Vladimir Kukol - Jakub Wójcicki.
  • Chojniczanka: Rafał Misztal (46 Maciej Krakowiak) - Mariusz Gogol, Robert Sierant, Bartosz Kaśnikowski, Robert Bednarek (74 Tomasz Pestka) - Paweł Posmyk (58 Dawid Juchacz), Aleksandar Atanacković (46 Tomasz Parzy), Sławomir Pach (60 Tomasz Szczepan), Paweł Iwanicki (46 Tomasz Lenart) - Karol Gregorek (46 Kacper Tatara), Szymon Kaźmierowski (60 Adrian Ligienza).
  • Sędziował: Adam Lyczmański. (Fa)