Nasza Loteria

HIPOKRATES 2023. Nagrodziliśmy laureatów w województwie kujawsko-pomorskim. Teraz czas na finał ogólnopolski

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Wideo
od 16 lat
We wtorek 14 listopada, w Hotelu City w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie Hipokrates 2023. Nagrodziliśmy laureatów - pracowników służby zdrowia - z województwa kujawsko-pomorskiego. Do 16 listopada trwa głosowanie w ogólnopolskim finale plebiscytu.

Od pracowników ochrony zdrowia oczekujemy, aby byli cierpliwi, sympatyczni, pełni empatii i kultury osobistej. Takie właśnie osoby zostały nagrodzone w Plebiscycie Medycznym HIPOKRATES. Kandydatów do nagród najpierw zgłosili, a później laureatów wybrali Ci, którzy najlepiej znają medyków - ich pacjenci. Zaszczytne tytuły zostały przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później na szczeblu wojewódzkim. Przed nami ostatni akcent plebiscytu - ogólnopolski finał.

Statuetki i nagrody w wojewódzkiej części plebiscytu Hipokrates 2023 zostały wręczone podczas uroczystej wojewódzkiej gali, która odbyła się w 14 listopada w Hotelu City w Bydgoszczy.

Laureaci nie kryją zadowolenia ze zwycięstwa w plebiscycie i podkreślają, że to zasługa ich pacjentów.

- Zdobycie tytułu Lekarza Rodzinnego Roku w województwie kujawsko-pomorskim jest dla mnie bardzo przyjemnym doświadczeniem i wyrazem ogromnego zaufania, jakim obdarzyli mnie moi pacjenci. Ten tytuł traktuję jako zobowiązanie względem pacjentów, którzy pokładają we mnie nadzieję i chcą leczyć się u mnie - mówi Bartosz Jakub Myśliwiec, lekarz POZ w Przychodni "Przy Szpitalu" mieszczącej się w strukturach Szpitala Wielospecjalistycznego im. dra Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

- Rola lekarza rodzinnego jest niezwykle ważna w całym systemie ochrony zdrowia. To osoba, która powinna wsłuchiwać się w głos chorych osób, musi dobrze doradzić, pokierować leczeniem. W obecnym systemie opieki zdrowotnej główne miejsce zajmuje szpitalnictwo, a najważniejsi powinni być lekarze POZ, bo to oni są pierwszym elementem systemu - wyjaśnia Bartosz Jakub Myśliwiec.

Dla Marleny Grabowskiej, która została Pielęgniarką Roku, zwycięstwo jest ukoronowaniem tego, co sądzą o niej pacjenci.

- W mojej pracy najważniejsze jest budowanie jak najlepszej relacji z pacjentami, wspieranie ich. Można to osiągnąć tylko przez bezpośredni kontakt. Nie zastąpi tego żadna teleporada. Dziękuję też mojej szefowej, doskonałej lekarce, która zaufała mi i zatrudniła na tym stanowisku - mówi Marlena Grabowska z Przychodni Rodzinnej Anny Szadkowskiej w Gniewkowie.

Agnieszka Litwin z Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SPZOZ w Toruniu kontynuuje rodzinne tradycje w zawodzie neurologa. Zwyciężyła w kategorii Neurolog Roku. - To wyróżnienie jest bardzo cenne, ponieważ pochodzi od pacjentów, jest wyrazem ich uznania dla mojej pracy. Oni są przecież najważniejsi. Słucham ich, pomagam, poświęcam im dużo czasu - przyznaje Agnieszka Litwin i dodaje: - nauczyła mnie tego moja świętej pamięci mama, Barbara Litwin, która była znanym i cenionym w województwie neurologiem. To ona zachęciła mnie do wykonywania tego zawodu, przekazała lekarską pasję i mądrość. Była moją przyjaciółką i mentorem.

- Kontynuowanie pracy mojej mamy jest dużym wyzwaniem. Staram się utrzymać jak najlepszą opinię o nazwisku Litwin - mówi Agnieszka Litwin.

Zajęcie pierwszego miejsca w województwie było dużym zaskoczeniem dla Artura Lewandowskiego z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. - Cieszę się, bo głosowali na mnie ci, których zdanie jest najważniejsze, czyli pacjenci, w przypadku najmłodszych pacjentów - ich rodzice - mówi Artur Lewandowski, który został Laryngologiem Roku.

- Medycyna jest moją pasją, której poświęcam się najlepiej jak potrafię. Uwielbiam pomagać ludziom, zarówno dorosłym jak i dzieciom. A największą radością jest oglądanie udanych efektów mojej pracy - dodaje Artur Lewandowski.

W plebiscycie Hipokrates 2023, nasi czytelnicy i internauci wybierali najlepszych w 20 kategoriach. Oto pełna lista zwycięzców w województwie kujawsko-pomorskim:

  • Lekarz Rodzinny i POZ: Bartosz Jakub Myśliwiec - Przychodnia "Przy Szpitalu", Inowrocław
  • Pediatra: Agnieszka Kozłowska - Wojewódzki Szpital Dziecięcy, Bydgoszcz
  • Pielęgniarka/Pielęgniarz - Marlena Grabowska, Przychodnia Rodzinna Anny Szadkowskiej, Gniewkowo
  • Stomatolog: Robert Letkiewicz - Euromedica, Grudziądz
  • Przychodnia/Gabinet: Centrum Medyczne IKAR, Bydgoszcz, ul. Szubińska 32
  • Położna/Położny: Sara Gręzicka - SPZOZ, Mogilno
  • Ginekolog: Radosław Janicki - 10. Wojskowy Szpital Kliniczny, Bydgoszcz
  • Chirurg: Katarzyna Piotrowska-Juszczak - Centrum Medyczne Eskulap, Osielsko
  • Ortopeda: Małgorzata Puchała - Nowy Szpital, Nakło nad Notecią
  • Fizjoterapeuta: Tomasz Oryński - Sanatorium Łazienki II, Ciechocinek
  • Kardiolog: Michał Szymczak - Regionalny Szpital Specjalistyczny, Grudziądz
  • Neurolog: Agnieszka Litwin - Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ, Toruń
  • Urolog/Nefrolog: Maciej Tworkiewicz - Poradnia Urologiczna, Bydgoszcz
  • Okulista: Marzena Krajewska - Prywatny Gabinet Okulistyczny, Włocławek
  • Dermatolog: Adam Cichewicz - Silea Clinic, Bydgoszcz
  • Laryngolog: Artur Lewandowski - Wojewódzki Szpital Dziecięcy, Bydgoszcz
  • Ratownik Medyczny:Łukasz Bińkowski - Szpital Wojewódzki im. Bł. Jerzego Popiełuszki, Włocławek
  • Farmaceuta/Technik Farmaceutyczny: Kamilla Gross - Apteka Zdrufko, Toruń
  • Diagnosta Laboratoryjny / Technik Analityki Medycznej: Joanna Brąszkiewicz - Vitalabo Laboratoria Medyczne, Bydgoszcz
  • Szpital: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. E. Warmińskiego, Bydgoszcz, ul. Szpitalna 19

Ostatnim akcentem plebiscytu będzie wielka ogólnopolska gala. Odbędzie się ona 8 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości główne nagrody odbiorą laureaci finału ogólnopolskiego plebiscytu. Jeszcze do czwartku, 16 listopada można oddawać głosy na finalistów.

KLIKNIJ i GŁOSUJ
w ogólnopolskim finale

_______________

Celem plebiscytu Hipokrates jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski