Przy Fordońskiej wyrośnie nowoczesny biurowiec. Zastąpi zniszczony budynek po Polmozbycie. Tereny wzdłuż tej arterii stają się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów.
<!** Image 2 align=right alt="Image 106156" sub="Tak będzie się prezentować biurowiec na miejscu budynku Polmozbytu Wizualizacja: TPS Otwarta Przestrzeń">Pustym odcinkiem Fordońskiej w Brdyujściu zainteresowali się już w latach 90. dilerzy samochodowi. Biurowe powierzchnie początkowo trudno było wynająć w biurowcu po upadłym Romecie, ale od trzech lat tętni on życiem. Zarządzająca nim spółka Bydgosta przygotowuje się do remontu. Miał się rozpocząć jeszcze w ubiegłym roku, ale firma poprawiała projekt. Na razie o planowanej inwestycji przypominają rusztowania, ustawione przy zachodniej i południowej ścianie budynku.
Flagową inwestycją na Fordońskiej ma być jednak nowy biurowiec na miejscu zniszczonego budynku po Polmozbycie - Projektowany obiekt składać się będzie z dwóch połączonych budynków z parkingiem - mówi Maciej Kotarski z firmy TPS Otwarta Przestrzeń, która kupiła nieruchomość. - Będzie budowany w dwóch etapach. Powierzchnia pierwszej części inwestycji wynosi ponad 6 tysięcy metrów. Na szczęściu kondygnacjach dostępne będą moduły biurowe od 139 metrów. Parter będzie pełnił funkcję handlowo-usługową.
Wkrótce również salon meblowy Black&Red&White otworzy nową część swojego sklepu. Czy będzie miał konkurencję? IKEA jeszcze na początku ubiegłego roku planowała do końcu 2009 roku otworzyć salon w Bydgoszczy na zapleczu Rometu. Jednak później wycofała się z podawania konkretnych terminów. - Nie rezygnujemy z inwestycji, ale na razie nie określamy daty jej rozpoczęcia - mówi rzeczniczka szwedzkiej sieci, Karolina Horoszczak.
<!** reklama>Status największego praktycznie nowego biurowca w Bydgoszczy zyska wkrótce Danhouse przy ul. Towarowej. Teraz trwają tam ostatnie prace. - Wymieniamy jeszcze windy i zakładamy klimatyzację - mówi prezes firmy Hunger Development, Florrian Hunger. - Pierwszy etap zakończymy w marcu. Kolejna część budynku będzie gotowa pod koniec maja lub w czerwcu. Mamy już pierwszych poważnych najemców.
W przyszłości cały kompleks biurowy na Bartodziejach składać się będzie z 5 budynków o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej około 35 tysięcy metrów kwadratowych.
Nowe biura powstać mają też w budynku po Famorze. Nieoficjalnie mówi się, że może ich być zdecydowanie więcej, ponieważ inwestor ma kłopot ze sprzedażą mieszkań w modernizowanym budynku.
