Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fakty i mity na temat Lyoness

Redakcja
Tydzień temu w tekście „Wielka wspólnota pieniądza” opisaliśmy program austriackiej firmy Lyoness, nazywany przez jego uczestników „wspólnotą zakupową”. Za pośrednictwem asystentki prezesa Marthy Krolikowski, polskiego przedstawiciela spółki, zadaliśmy kilka pytań dotyczących m.in. działalności Lyoness w Polsce.

Tydzień temu w tekście „Wielka wspólnota pieniądza” opisaliśmy program austriackiej firmy Lyoness, nazywany przez jego uczestników „wspólnotą zakupową”. Za pośrednictwem asystentki prezesa Marthy Krolikowski, polskiego przedstawiciela spółki, zadaliśmy kilka pytań dotyczących m.in. działalności Lyoness w Polsce.

Poniżej publikujemy informacje otrzymane z katowickiego biura holdingu. Nie znalazły się one w pierwszym tekście, ponieważ zostały nam przekazane w dniu jego publikacji.<!** reklama>

Czy program Lyoness jest piramidą finansową?

Lyoness nie jest ani piramidą, ani systemem piramidalnym. Nasz model biznesu diametralnie różni się od nielegalnych systemów prognozowania zysków. Lyoness jest finansowany wyłącznie z płatności związanych z zakupem. Od czasu założenia firmy program został sprawdzony przez wiele krajowych i międzynarodowych instytucji - nie doszło przy tym nigdy do żadnego zakwestionowania z ich strony, w tym także ze strony nadzorców rynku finansowego w Europie i obiektywnych instytucji konkurencyjnych.

Co właściwie jest produktem w Lyoness?

Nie oferujemy żadnego produktu. Jesteśmy raczej usługodawcą. Z jednej strony Lyoness jako międzynarodowa i ponadbranżowa wspólnota zakupowa negocjuje atrakcyjne korzyści dla swoich uczestników programu, z drugiej - jako program lojalnościowy dla regionalnego, krajowego i międzynarodowego sektora handlu umożliwia długotrwały dostęp do klienta. I to w 26 krajach Europy, w USA, Kanadzie, na Bliskim Wschodzie, Afryce Południowej i Brazylii.

Ilu jest w tej chwili w Polsce uczestników systemu i partnerów handlowych?

Uczestników jest przeszło 55 tysięcy, a nasi partnerzy handlowi to 882 małe i średnie przedsiębiorstwa, 14 sieci handlowych i 76 sklepów online. W sumie ponad 3600 punktów partnerskich. Szacujemy, że do końca 2012 roku w Polsce powinno być zarejestrowanych około 120 tysięcy uczestników programu.

Kiedy nastąpi w Polsce kampania reklamowa programu Lyoness?

Nie jest znany dokładny termin.

Czy to prawda, że założyciel holdingu Hubert Freidl - jak powtarzają zwolennicy programu - za swój pomysł otrzymał nominację do Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii?

To twierdzenie jest całkowicie nieprawdziwe. Hubert Freidl nigdy nie był nominowany do Nagrody Nobla.

Czy można być uczestnikiem systemu bez zainwestowania na początek własnych pieniędzy?

W Lyoness nie ma możliwości inwestycyjnych. Z nami można dokonywać zakupów u partnerów handlowych za pośrednictwem karty Cashback, bonów elektronicznych, bonów oryginalnych czy strony internetowej, zyskując dzięki temu korzyści z uczestnictwa.

A czy można robić zakupy przez Lyoness i otrzymywać od 1 do 2 procent zwrotu wartości zakupu, nie będąc uczestnikiem systemu?

Nie można zarejestrować zakupów, nie będąc uprzednio uczestnikiem programu. Można oczywiście zarejestrować się bezpłatnie i czerpać korzyści z zakupów. Istnieje kilka możliwości zostania uczestnikiem programu: poprzez dokonanie pierwszego zakupu u partnera handlowego lub poprzez rekomendację dotychczasowego uczestnika.

Czy Lyoness ma sprawy sądowe?

W Austrii oraz Szwajcarii w roku 2011 zgłoszone zostały doniesienia przeciwko Lyoness. W Szwajcarii i oprócz jednego przypadku w Austrii do dnia dzisiejszego nie wystąpiono z oskarżeniami, ponieważ zarzuty nie zostały potwierdzone. Ponadto Lyoness Europe AG w Austrii została zaskarżona z powodu rzekomego naruszenia obowiązków prospektu emisyjnego. Prawomocny wyrok jeszcze nie zapadł.

Czy firma też występowała z pozwami?

Tak, jedno z postępowań sądowych w Austrii dotyczy oskarżenia, które Lyoness sam wniósł przeciwko dwóm byłym dyrektorom z Lyoness Italia. Działali oni na szkodę firmy w sensie finansowym. Postępowanie zostało odroczone w lutym 2012.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty