
Muzeum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ul. K. Szymanowskiego 3
18:00
„Historia poczty polskiej” – wykład Przemysława Drzewiecki (Prezes OB PZF) z prezentacją walorów dotyczących postaci Leona Wyczółkowskiego
19:30
„Filatelistyka w praktyce” prezentacja i warsztaty Waldemara Kawiński (Wiceprezes OB PZF). Podczas warsztatów zobaczyć będzie można m.in pierwszy znaczek pocztowy świata i pierwszy znaczek Polski. Zaprezentowane zostaną techniki i sprzęt do badania znaków pocztowych, a uczestnicy warsztatów otrzymają drobne upominki.

Muzeum Komórek, ul. Pomorska 15, vis-à-vis straży pożarnej
Od godz. 18:00
Noc Muzeów to jedyna w roku okazja zwiedzenia Muzeum, gdzie w zaciemnionych pomieszczeniach blasku dodawać będą jedynie oświetlenia gablotek oraz neony z logami operatorów. Nie prowadzimy tradycyjnego oprowadzania, natomiast jako przewodnicy pozostajemy do dyspozycji naszych gości.
Bilet normalny 10 zł, bilet ulgowy 7,5 zł (połowa normalnej ceny).

Dom Leona Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7 - Wyspa Młyńska
20:00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawach „Twórczość Leona Wyczółkowskiego” oraz „Graficy – Mistrzowi na urodziny”.

Park Kultury – Młyny Rothera Młyny Rothera – Spichrz Mączny, parter (wejście od strony tarasu)
O każdej pełnej godzinie od 18:00 do 23:00
„Laboratorium na jedną noc” – pokazy eksperymentów naukowych „Profesora Pytalskiego” dla dzieci i dorosłych. Pokaz trwa ok. 20 minut, zapisy nie obowiązują. Będzie zimno, wybuchowo i widowiskowo. Dowiemy się, czym jest : temperatura, ciśnienie i zamrażanie. Odwiedzimy świat niskich temperatur – poznamy azot i tlen w stanie ciekłym. Zobaczymy, co się stanie, gdy ciśnienie wzrośnie lub go zabraknie. Pokazy poprowadzi Profesor z pomocą publiczności.
„Laboratorium na jedną noc” to zapowiedź miejsc, do których zaprosimy w 2023 roku. W Młynach powstaną m.in.: pracownia popularnonaukowa, laboratorium nasion i Fab Lab, czyli warsztat majsterkowania.
„Laboratorium na jedną noc” to zapowiedź miejsc, do których zaprosimy Was w 2023 roku. W Młynach powstaną m.in.: pracownia popularnonaukowa, laboratorium nasion i Fab Lab, czyli warsztat majsterkowania.