Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Po 4. meczach rywalizacji półfinałowej Enea Astoria...

Enea Astoria rozbiła Sokoła i jest finał! [FOTO kibice+mecz]

Po 4. meczach rywalizacji półfinałowej Enea Astoria Bydgoszcz remisowała z Sokołem Łańcut 2-2. Finalistę musiał wyłonić 5. mecz w Artego Arenie. I wyłonił, co wywołało wielką radość na trybunach i ławce "Asty".

Koszykarze Enea Astorii rozbili rywali z Łańcuta 89:66, prowadząc nawet 32-punktami i w wielkim finale zagrają ze Śląskiem Wrocław, który w piątym meczu rywalizacji z Czarnymi Słupsk wygrali szczęśliwie 82:81.

Pierwsze punkty, podobnie jak w drugim meczu w Łańcucie, zdobył Jakub Dłuski. Kolejne dwa dołożył Marcin Nowakowski, najlepszy strzelec czwartego spotkania. On też rzucił za trzy na 7:4. Od 9:9 bydgoszczanie odbili się (Nowakowski i Grzegorz Kukiełka za 3), a I kwartę zakończyli 10-punktową przewagą (24:14).

W II kwarcie przewaga podopiecznych Grzegorza Skiby rosła praktycznie z każdym rzutem. Sam Grzegorz Kukiełka zdobył 11 pkt (3, 3, 2, 3), a bydgoszczanie na przerwę schodzili z 24-punktowym prowadzeniem (53:29)! Tego nie można było już roztrwonić!

Ale początek III kwarty to 6 pkt Sokoła. Potem 13 kolejnych było dziełem bydgoszczan (m.in. Michał Aleksandrowicz 2 x 3), a po kolejnej dwójce Łukasza Frąckiewicza Enea Astoria wyszła na rekordowe prowadzenie 73:41 (+32)!

W ostatniej kwarcie gospodarze zagrali już na luzie, a Grzegorz Skiba dał pograć zmiennikom, żeby każdy z zawodników miał swój udział w awansie do finału!

5. mecz: Enea Astoria - Sokół Łańcut 89:66 (24:14, 29:15, 22:16, 14:21).

Enea Astoria: Dłuski 7, Frąckiewicz 10, Śpica 7, Kukiełka 16, Nowakowski 16 oraz Aleksandrowicz 10, Grod 5, Pochocki 10, Szyttenholm 7, Kondraciuk 0, Fatz 1.

Stan rywalizacji do 3 wygranych: 3-2 i awans Enea Astorii.

W drugim półfinale w środę: Śląsk Wrocław - Czarni Słupsk 82:21 (3-2 i awans Śląska).