
7 czerwca 1999 roku miała miejsce wizyta apostolska Jana Pawła II w Bydgoszczy. Był to drugi dzień 85. pielgrzymki Jana Pawła II, szóstej jego wizyty w ojczyźnie w roli zwierzchnika Kościoła. Papież przyleciał wtedy do Bydgoszczy z Lichenia śmigłowcem. Na lotnisku w Bydgoszczy, na którym zgromadziło się ponad 600 tys. ludzi znalazł się o godz. 9.40. Z lądowiska do wybudowanego specjalnie ołtarza przewieziony został samochodem. Podczas homilii wspomniał m.in. cierpienia bydgoszczan w okresie II wojny światowej, przywołał postać bydgoskiego duszpasterza biskupa Michała Kozala, męczennika z Dachau. Podczas mszy Jan Paweł II dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, a władze miasta obdarzyły go tytułem Honorowego Obywatela Bydgoszczy.

7 czerwca 1570 roku król Zygmunt II August określił sposób wyboru burmistrza, rady miejskiej i ławników w Bydgoszczy. Corocznie w dniu 3 lutego na zebraniu wszystkich mieszczan miano wybierać 16 kandydatów, z których starosta wyznaczać miał burmistrza i 5 rajców. Po wyborze rady miejskiej na zebraniu mieszczan obierano 16 kandydatów, spośród których rada miejska wyznaczała 8 ławników.

7 czerwca 1812 roku przez Bydgoszcz przejechał Napoleon szykujący się do wojny z Rosją, według niektórych źródeł zatrzymał się w zajeździe przy II śluzie przy obecnej ul. Grottgera, gdzie budowany jest wysokościowiec Nordic Heaven, według innych - w narożnym budynku u zbiegu ulic Wierzbickiego i Podgórnej. Informacje te nie są jednak pewne.

7 czerwca 1908 roku do Krakowa wyjechała na manifestacje patriotyczne pierwsza zbiorowa wycieczka bydgoszczan prowadzona przez wydawcę „Dziennika Bydgoskiego”. Jej uczestnicy złożyli wieniec pod pomnikiem Mickiewicza i weszli na Kopiec Kościuszki.