
Objawy zatrucia dopalaczami
Objawy zatrucia trwają po kilkanaście godzin. Pacjenci mają objawy ze strony układu sercowo-naczyniowego, co może grozić zawałem mięśnia sercowego. Nierzadkie są też przypadki obrzęku mózgu. Zatrucie dopalaczami często podobne jest do zatrucia narkotykami, a nawet do mieszkanki marihuany i alkoholu. Bardzo często osoby po zażyciu dopalaczy mają zaburzenia orientacji co do czasu i przestrzeni oraz miejsca, w jakim się znajdują. Raz wpadają w złość, a raz się śmieją. Potrafią leżeć na ziemi i mówią, że są w niebie. Nie ma niestety jednego schematu zachowania osoby, który zażyła dopalacz.
Na zdjęciu opakowanie po dopalaczach.
polecamy:
Czerwone? No to trzeba przyspieszyć! Kierowcy z Bydgoszczy w akcji [WIDEO]

Jakie objawy mogą świadczyć o zażyciu dopalaczy?
Co jeszcze powinno zaniepokoić rodziców dzieci i młodzieży?
To zaburzenia świadomości, bóle głowy, zaburzenia orientacji, bełkotliwa mowa, omdlenia, kołatanie serca, wymioty i wahania nastroju. Po zatruciu dopalaczami występuje agresja słowna i siłowa, a także i autoagresja.
Na zdjęciu opakowanie z dopalaczami.
polecamy:
[a]http://www.expressbydgoski.pl/region/naklo/a/mezczyzna-ktory-o-maly-wlos-nie-potracil-dziecka-w-szubinie-sam-zglosil-sie-na-policje,12831282/;Szubin: dziecko ucieka spod kół samochodu. Uratowało się dzięki refleksowi [WIDEO]

Informacje na opakowaniu nie są prawdziwe
Jak informują eksperci portalu dopalacze.info.pl, dopalacze to produkty o zróżnicowanym składzie, które łączy jedna wspólna cecha: zawierają substancje psychoaktywne działające na układ nerwowy człowieka w podobny sposób do dotychczas znanych narkotyków. Substancje te są zarówno produkowane przez człowieka (czyli syntetyczne), jak i pozyskiwane z roślin. Mimo tego, że na ich opakowaniach widnieje napis: „Produkt nie jest przeznaczony do spożycia”, właśnie z taką intencją jest sprzedawany.
W grupie „dopalaczy” znajdują się substancje o różnym działaniu.
Możemy je podzielić na trzy typy:
1) o działaniu pobudzającym,
2) o działaniu halucynogennym oraz
3) o działaniu reklamowanym jako zbliżony do marihuany. Większość „dopalaczy” charakteryzuje się tym, że już w niewielkich dawkach działają na ośrodkowy układ nerwowy (czyli na mózg). Dlatego bardzo łatwo można je przedawkować, co prowadzi do poważnych konsekwencji dla zdrowia fizycznego i psychicznego, a nawet śmierci.
Na zdjęciu dopalacze.
polecamy:
"Szeryf" z Bydgoszczy zajeżdża drogę i ostro hamuje, powodując groźną sytuację [WIDEO]

Uwaga rodzice, te narkotyki są łatwo dostępne w sieci!
Niestety, dopalacze wciąż łatwo jest kupić. W miastach działają sklepy, oferujące dopalacze, jeszcze łatwiej nabyć jest je w internecie. Jak czytamy na stronie www.terapiemlodziezy-oaza.pl, dopalacze sprzedawane są jako „produkty kolekcjonerskie” z informacją, że np. nie nadają się do spożycia lub w przypadku ich zażycia należy udać się do lekarza. Przypomnijmy, że gdyby dopalacze były bezpieczne – mogłyby zostać zarejestrowane jako substancja spożywcza. Niestety, nie przechodzą prób laboratoryjnych czy testów na zwierzętach. Pierwszymi osobami, które je próbują, są zazwyczaj klienci, czyli najczęściej młodzi ludzie ze szkół gimnazjalnych i średnich.
Zobacz, jak wyglądają dopalacze ->
polecamy:
Omijanie tramwaju na trzeciego [WIDEO]