Jacek Kmiecik
Cristiano Ronaldo z Al Nasr Rijad jest już drugim strzelcem na świecie 2023 roku @AlNassrFC_EN/X
Atakujący saudyjskiego klubu Al Nasr Rijad, Portugalczyk Cristiano Ronaldo, wskoczył na drugie miejsce na świecie na liście najlepszych strzelców roku 2023.

W meczu 18. kolejki Saudi Pro League Al Nasr Rijad – Al Ettifaq Ad-Dammam (3:1) 38-letni Cristiano Ronaldo strzelił gola, który był jego 51. trafieniem w 2023 roku. Portugalczyk jako trzeci zawodnik Al Nasr po brazylijskim obrońcy Allexie Tellesie (43. minuta) i chorwackim pomocniku Marcelo Brozoviciu (59. minuta) zdobył bramkę wykonując rzut karny w 73. minucie. Honorowe trafienie dla gości uzyskał saudyjski skrzydłowy Mohammed Al-Kuwaykibi w 85. minucie.

Cristiano Ronaldo wyprzedził Haalanda i goni Kane'a oraz Mbappe

Dzięki temu trafieniu CR7 wyprzedził w klasyfikacji strzelców 2023 roku norweskiego egzekutora Erlinga Haalanda z Manchester City, który ma na koncie 50 goli. Więcej bramek od Cristiano zdobyli w tym roku jedynie angielski napastnik Harry Kane z Bayernu Monachium i francuski skrzydłowy Kylian Mbappe z Paris Saint-Germain, którzy po 52 razy wpisali się na listę strzelców.

Cristiano Ronaldo będzie miał jeszcze okazję do poprawienia swojego rekordu, bowiem w tym roku jego zespół A Nasr zagra jeszcze dwa ligowe mecze (oba na wyjeździe) – z Al Ittihad Dżudda (26. grudnia) i Al Taawon Burajd (30. grudnia).

Cristiano Ronaldo wraz z Al Nasr chce więcej

Cristiano Ronaldo skomentował zwycięstwo nad Al Ettifaq na Instagramie:

„Trzecie zwycięstwo z rzędu! Jesteśmy głodni więcej, nie przestawajmy Al Nasr!” – powiedział Ronaldo.

CR7 trafił do Al Nasr 2 stycznia 2023 roku na mocy kontraktu, za który otrzymuje 200 milionów euro rocznie. Portugalczyk i jego rodzina otrymują także dodatkowe premie za pobyt w Arabii Saudyjskiej.

Cristiano Ronaldo liczy na powiększenie kolekcji swoich trofeów

W tym sezonie Cristiano rozegrał 16 meczów w Saudi Pro League, strzelając 17 goli i zaliczając 2 asysty. 12 sierpnia zdobył swoje pierwsze trofeum z Al Nasr – Puchar Mistrzów Arabii.

Cristiano Ronaldo jest pięciokrotnym zdobywcą Złotej Piłki. W swojej karierze grał w Realu Madryt, stając się najlepszym strzelcem w historii klubu, Manchesterze United, Juventusie Turyn i Sportingu Lizbona.

Al Nasr zajmuje drugie miejsce w tabeli Saudi Pro League z 40 punktami. Prowadzi Al Hilal Rijad (50 pkt.).