Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ciasne, a nawet nie jest własne - bydgoska ADM oferuje na wynajem w zrewitalizowanych kamienicach w Fordonie... klitki

Wojciech Mąka
Wojciech Mąka
Odnowiona kamienica przy ul. Bydgoskiej 29. Jeden z oferowanych tutaj przez ADM lokali ma powierzchnię mieszkalną... trochę ponad 15 metrów kwadratowych!
Odnowiona kamienica przy ul. Bydgoskiej 29. Jeden z oferowanych tutaj przez ADM lokali ma powierzchnię mieszkalną... trochę ponad 15 metrów kwadratowych! Dariusz Bloch
Kończy się rewitalizacja Starego w Fordonu w Bydgoszczy. Można już zgłaszać się na wynajęcie gminnych lokali komunalnych w odnowionych kamienicach przy ul. Bydgoskiej. Ilu już jest chętnych, nie wiadomo, ale może być kłopot - te mieszkania mają mikroskopijne rozmiary.

Zobacz wideo: Teatr Kameralny w Bydgoszczy. Jak prezentuje się po remoncie?

Kończy się rewitalizacja starofordońskich kamienic. Mają ekologiczne ogrzewanie, nowe elewacje i bardziej funkcjonalne układy mieszkań - chwali się Urząd Miasta Bydgoszczy.

W internecie już kilka dni temu zaczęły krążyć spisy wraz z metrażem oferowanych przez miasto mieszkań. Posypały się negatywne komentarze. Na grupie "Absurdy ADM Bydgoszcz" na FB czytamy m.in.: - Chyba żart. Chcę zobaczyć, jak wynajmą komuś tam mieszkanie. Lokal użytkowy może tak, ale mieszkanie...

Lista klitek w Starym Fordonie

Czterdzieści dziewięć m kw. powierzchni mieszkalnej na dwóch pokojach z kuchnią w kamienicy przy ul. Bydgoskiej 26 to naprawdę luksus i wyjątek na liście oferowanych do wynajmu przez Administrację Domów Mieszkalnych lokali. Przy Bydgoskiej 29 już tak wspaniale nie jest. Większość mieszkań pod tym adresem to pokój z kuchnią. Jeden z lokali ma 17 m kw. powierzchni, inny - 15,43 m kw., inne po ok. dwadzieścia metrów. Największe mieszkanie w tym budynku ma 42 m kw., ale powierzchni mieszkalnej - 27,7 m.

Rekordowo mały lokal z całej starofordońskiej puli znajduje się w kamienicy przy ul. Bydgoskiej 42. To mieszkania jednopokojowe z powierzchnią mieszkalną 14,5 metra. Dwa inne lokale mają tu nieco powyżej powyżej 16 metrów, a największy - dwa pokoje z aneksem kuchennym - 50 m. Od 21 do 34 metrów powierzchni mieszkalnej mają cztery lokale oferowane przy ul. Rynek 3.

W ofercie ADM z siedemnastu lokali w Starym Fordonie można się doszukać trzech przystosowanych do osób niepełnosprawnych.

ADM: - Tego chcą najemcy

- Powierzchnia oferowanych lokali w Starym Fordonie jest dostosowana do potrzeb większości najemców lokali komunalnych - podkreśla Magdalena Marszałek, rzecznik bydgoskiej Administracji Domów Miejskich.

Rzecznik przypomina, że wszystkie te mieszkania są pełnostandardowe, a więc nie będzie możliwości skorzystania ze zniżek technicznych.

Nabór wniosków trwa do 26 listopada br. Ile ich wpłynęło, nie wiemy. - Aktualnie zainteresowane osoby pobierają udostępnione wnioski i są na etapie ich uzupełniania - mówi Magdalena Marszałek.

Złożenie wniosku oraz jego pozytywne zaopiniowanie nie jest jeszcze równoznaczne z uprawnieniem do zawarcia umowy najmu.

To nie jest koniec z mieszkaniami w Starym Fordonie

- W Starym Fordonie znajduje się wiele wartościowych budynków wpisanych do rejestru zabytków. W trakcie rewitalizacji miastu zależało na poprawie ich estetyki i podniesieniu standardu lokali mieszkalnych i usługowych - zachwala projekt ratusz. - Dlatego wcześniej przygotowane zostały kompleksowe projekty związane z termomodernizacją budynków oraz przebudową lub budową nowych instalacji.

Prace objęły 7 nieruchomości. W ramach projektu powstanie łącznie 37 mieszkań, 6 lokali użytkowych, ładne podwórka, a piece na węgiel będą zlikwidowane. Inwestycja ujęta w Gminnym Programie Rewitalizacji pochłonie niemal 9 mln zł.

Wnioski o zawarcie umowy najmu na nowy lokal mieszkalny można dostać w Dziale Mieszkaniowym „ADM" sp. z o.o. przy ul. Gdańskiej 9 (pok. 101) lub pobrać ze strony internetowej ,,ADM" sp. z o.o. www.adm.com.pl (zakładka dla mieszkańców - rozwinięcie Formularze do pobrania) Przyjmowanie wniosków w Dziale Mieszkaniowym ,,ADM" sp. z o.o. zakończy się 26 listopada 2021 r. o godz. 15.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo