– Dlaczego zaczął płakać? Chce, aby czarni ludzie mogli żyć jak istoty ludzkie, ale co powinni zrobić biali? Czy muszą się zabić? Nie wolno nam zniekształcać sytuacji. Dyskryminacja istnieje na całym świecie. Kiedy przyjechałem z Paragwaju, nazwali mnie głodnym i oskarżyli o kradzież pieniędzy.
Napisałam na portalach społecznościowych, że piłka nożna jest dla mężczyzn. Kiedy w Paragwaju mówi się „nie bądź ciotą”, nie jest to wcale obraźliwe. Zaczął płakać przed kamerą... Jednak to on pierwszy zaatakował swoich przeciwników.
Kiedy brazylijska policja pobiła argentyńskich kibiców, gdzie był Vinicius jako przykład dla Brazylii? Bili chłopców, kobiety i starców
– powiedział Jose Luis Chilavert w rozmowie z Splendid AM.
Oburzenie Chilaverta na mazgajstwo Viniciusa Juniora
Chilavert był oburzony zachowaniem Viniciusa Juniora, gdy na konferencji prasowej przed meczem Hiszpanii z Brazylią zaczął płakać mówiąc o rasizmie.
„Vinicius wzruszył się, odpowiadając na pytanie dotyczące rasizmu. »Chcę po prostu grać w piłkę nożną i nigdy nie patrzeć, jak czarni ludzie cierpią«”
„Nie bądź ciotą, piłka nożna jest dla mężczyzn”
Vinicius był kilkakrotnie ofiarą rasistowskich ataków w Hiszpanii. Po głośnym incydencie przeciwko Valencii w zeszłym sezonie „Vini” wyraził swój gniew w mediach społecznościowych i stwierdził, że LaLiga „należy do rasistów”. Od tego czasu obiecał kontynuować walkę z rasizmem w Hiszpanii, aby przyszłe pokolenia nie musiały cierpieć z powodu takich nadużyć.
„Chleba i igrzysk. Pierwszą osobą, która obraża i atakuje swoich przeciwników, jest on. Nie bądź ciotą, piłka nożna jest dla mężczyzn” – napisał pod nagraniem wideo z konferencji prasowej Viniciusa były bramkarz reprezentacji Paragwaju.
