13 listopada 1811 prefekt departamentu bydgoskiego Antoni Gliszczyński wydał akt zobowiązujący do obowiązkowego szczepienia przeciwko ospie dzieci w pierwszym roku życia.
13 listopada 1841 w Bydgoszczy umarł Ernst Conrad Peterson, miejski radca budowlany, inspektor Kanału Bydgoskiego, autor jego zasadniczej modernizacji w latach 1801-05.
13 listopada 1938 umarł nagle w wieku 53 lat Stefan Ciszewski, znany przemysłowiec, właściciel Fabryki Artykułów Elektrotechnicznych przy ul. Sobieskiego, po wojnie przekształconej w Eltrę.
Tego samego dnia w wyborach do Senatu RP z okręgu bydgoskiego wybrani zostali ziemianin Jan Śląski i Dawid Bruski, dyrektor gimnazjum w Starogardzie Gdańskim.
13 listopada 1960 w wyniku tragicznego wypadku śmierć poniósł 85-letni Piotr Bielski, nestor bydgoskich tramwajarzy, który prowadził tramwaje jeszcze w czasach trakcji konnej. Podczas uroczystości z okazji 70-lecia MZK opowiadał barwnie o tamtych, jakże odległych czasach. Bielski w nocy wypadł z okna mieszkania znajdującego się na drugim piętrze w budynku przy ul. Jagiellońskiej 48.
13 listopada 1968 Sąd Wojewódzki w Bydgoszczy ogłosił wyrok w sprawie dwukrotnego zabójcy kobiet, zwanego wampirem z Osielska, Stefana R. Został on skazany na karę śmierci. Późniejsza apelacja została odrzucona, wyrok został wykonany.
13 listopada 1969 do Bydgoszczy przyjechali na zaproszenie redakcji IKP czterej sławni polscy żeglarze, kapitanowie jachtów, w tym Leonid Teliga, który na jachcie „Opty” opłynął samotnie kulę ziemską. Teliga spotkał się z bydgoszczanami w Klubie MPiK przy ówczesnych Al. 1 Maja. Pozostali żeglarze uczestniczyli w spotkaniach w zakładach pracy i szkołach.
Tego samego dnia rozpoczął się proces Zbigniewa P. oskarżonego o morderstwo na osobie Haliny G. w jej mieszkaniu przy ul. Jagiellońskiej. Sprawa wywołała w mieście ogromne poruszenie. Proces poszlakowy potrwał ponad rok i zakończył się najpierw uniewinnieniem, a następnie, po rewizji, wydaniem wyroku skazującego oskarżonego na długoletnią karę więzienia.
13 listopada 1981 rozpoczął się strajk bydgoskich kioskarzy, którzy odmówili sprzedaży prasy. W tej sytuacji gazety i czasopisma rozprowadzane były z samochodów firmy „Prasa-Książka-Ruch” parkujących w centrach miasta i osiedli, w zakładach pracy lub w ulicznej sprzedaży. Strajk został zawieszony po 7 dniach, a następnie zakończony.
13 listopada 1990 w bydgoskim szpitalu im. dra Jana Biziela nastąpiło zbiorowe zatrucie bakteriami gronkowca złocistego, które znajdowały się w podanej na kolację paście mięsnej. Uległo mu 187 pacjentów i 108 pracowników. Po paru dniach wszyscy wrócili do zdrowia.