29 listopada 1469 roku Bernard, prowincjał zakonu karmelitów na Czechy i Polskę, z polecenia generała zakonu Jana Soretha zakazał kongregacji bydgoskiej pod groźbą ekskomuniki czynienia jakichkolwiek przeszkód dominikanom toruńskim w nauczaniu i kwestowaniu na terenie Kujaw.
29 listopada 1594 roku nastąpiło w obecności podkomorzego krakowskiego Stanisława Cikowskiego uroczyste otwarcie mennicy bydgoskiej połączone z zaprzysiężeniem Walentego Jahnsa jako kierownika i dzierżawcy zakładu.
29 listopada 1875 roku w Królewcu zmarł Maksymilian Antoni Piotrowski, najbardziej znany malarz wywodzący się z Bydgoszczy, twórca wielu dział o tematyce patriotycznej i religijnej. Większość życia spędził w Królewcu, ale został pochowany na cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy.
29 listopada 1936 roku oddany został do użytku nowo wybudowany gmach poczty dworcowej przy ul. Zygmunta Augusta (budowa trwała od czerwca 1935) kosztem 420 tys. zł.
29 listopada 1946 roku na święto podchorążych przyjechał do Bydgoszczy dowódca II Armii Wojska Polskiego, gen. broni Karol Świerczewski, działacz komunistyczny, weteran walk w Hiszpanii w 1936 r. Rok później zginął w tajemniczych okolicznościach w Bieszczadach podczas inspekcji tamtejszego garnizonu.
29 listopada 1955 roku w Bydgoszczy powstał czwarty w kraju Zespół Lotnictwa Sanitarnego. Pierwszym pilotem został Bolesław Wnuk. Lądowiskiem było dawne lotnisko szybowcowe w Fordonie. Pierwszy lot sanitarny samolotem S-13 wykonany został 14 grudnia tego roku z Bydgoszczy do Torunia, a następnie do szpitala w Łodzi.
29 listopada 1959 roku otwarty został w budynku przy ówczesnych Al. 1 Maja 79 bar gastronomiczny „Smakosz”, serwujący zarówno dania garmażeryjne jak i ciepłe posiłki. Lokal przez długie lata cieszył się popularnością, zamknięty został dopiero na początku lat 90.
29 listopada 1963 roku we wczesnych godzinach rannych doszło do wypadku z udziałem tramwaju nr 4. Jadąc z zajezdni ul. Jagiellońską w stronę dworca głównego PKP, motorniczy Czesław W. nie zatrzymał pojazdu na przystanku przy kościele Klarysek, ani nie zwolnił. Pędzący tramwaj wyskoczył z szyn i uderzył w arkady na rogu Gdańskiej i Focha. Jedyna pasażerka tramwaju odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala.
29 listopada 1965 roku w Bydgoszczy powstała filia Spółdzielni Studenckiej „Małgosia” działającej od lat w Toruniu. Studenci w ramach prac zleconych dorabiali, podejmując się różnych drobnych i prostych prac oraz korepetycji. Siedziba „Małgośki” mieściła się przy ul. Chodkiewicza 30 m. 4.
29 listopada 1969 roku do Bydgoszczy dotarły przewożone koleją pierwsze elementy prototypowej turbiny-gigant 13 UP 50 o mocy 50 megawatów wyprodukowanej przez Zakłady Mechaniczne w Elblągu, ważącej 300 ton. Po zainstalowaniu turbiny w elektrociepłowni Bydgoszcz-II zaczęła ona dostarczać do bydgoskich mieszkań nie tylko prąd, ale i ciepło.
29 listopada 1971 roku w zakładach rowerowych „Romet” odbyły się uroczystości związane z wyprodukowaniem 10-milionowego roweru od początku istnienia przedsiębiorstwa. W tym czasie „Romet” produkował milion sztuk rowerów rocznie w 101 rodzajach i eksportował aż 25 proc. całej produkcji do 50 krajów świata.
29 listopada 1991 roku Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła zgodę na otwarcie pierwszego w Bydgoszczy kasyna gry w „Słowiance” przy ul. Gdańskiej.
29 listopada 1999 roku Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wydał wyrok w głośnej sprawie kradzieży paliwa z rurociągu w okolicach Nowej Wsi Wielkiej. Sześciu oskarżonych, którzy dowiercali się do rury i pobierali ropę do wynajętych cystern zostało skazanych na kary więzienia w zawieszeniu oraz grzywny.
