Leszek Waligóra
redaktor naczelnyGłos WielkopolskiPoznań
5 materiałów
Redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego". A wcześniej przez wiele lat zastępca redaktora naczelnego. Jednak zawsze i przede wszystkim: dziennikarz.
Dziennikarz przez większość życia, bo od 1995 roku, z wykształcenia ekonomista, specjalista od tematyki gospodarczej, z zamiłowaniem do reportażu, obecnie częściej piszący komentarze i felietony. W przeszłości związany z Gazetą Poznańską (połączoną z Głosem Wielkopolskim w 2006 roku) oraz prasą branżową. Prywatnie miłośnik ogrodnictwa, literatury i fan lotnictwa.
Tyle notki biograficznej. A fakty? Wierzę w pracę, wierzę w upór i w to, że ludzie potrzebują rzetelnej informacji, choć nie zawsze znajdą ją w takich źródłach, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Wierzę też w to, że warto rozmawiać, ale jeszcze bardziej - warto słuchać. Bo mówimy wszyscy, ale często nie staramy się siebie nawzajem zrozumieć.
Jakiego "Głosu Wielkopolskiego" chcę? Obiektywnego, rzetelnego, oferującego prawdziwą informację, ciekawy reportaż, porywający wywiad. Ble, ble, ble, ile razy to już czytaliście?
Wierzę w "amerykański sen" - dobre jest nie to, co się komu wydaje, tylko to, co się interesuje większość. Chcę Głosu takiego, którego siłą są Czytelnicy. To Wy nam mówicie, o czym chcecie czytać, a my słuchamy i będziemy słuchać. A czasem zaryzykujemy i zaproponujemy Wam coś, czego się nie spodziewacie. Nie będziemy więc jak mnożące się media urzędnicze, nie będziemy się przymilać, chować ważnych tematów pod dywan. Postaramy się być Głosem Wielkopolski. Całej.
Co piszę, znajdziecie tu: https://gloswielkopolski.pl/autorzy/leszek-waligora/au/197984 i w papierowych wydaniach Głosu.
PLUSPolski fotoreporter na wojnie: Ukraina ma szare oczy
Rozmowa z Pawłem Matysiakiem, fotoreporterem redakcji „Faktu”, korespondentem wojennym utrwalającym obiektywem obrazy z wojennej Ukrainy. Siedzimy nad...
PLUS100 lat Baby! "W życiu w ogóle jest kabaret, nie tylko u mnie"
Rozmowa z Kamillą Placko-Wozińską, autorką felietonów „Tydzień Baby” wydanych teraz w formie książki „Setka na jubileusz”.
PLUSDziennikarz musiał zginąć. Dlaczego? I kto zabił?
Rozmowa z Łukaszem Cieślą, dziennikarzem, współautorem (wspólnie z Jakubem Stachowiakiem) książki „Dziennikarz, który wiedział za dużo. Dlaczego Jarosław...
Żądamy chleba i pracy - interaktywny dokument o Czerwcu 1956 r.
„Żądamy chleba i pracy” – taki tytuł nosi przygotowany przez „Głos Wielkopolski” i Miasto Poznań interaktywny dokument o wydarzeniach Poznańskiego Czerwca 1956...
Na weekend "Z naszych stron". Czyli subiektywny wybór tekstów z minionego tygodnia
Wybór najciekawszych artykułów redakcji Polska Press Grupy na weekend wybrał dla Was Leszek Waligóra, dziennikarz i zastępca redaktora naczelnego Głosu...